українська російська англійська
Відбулися переговори Андрія Дещиці з Міністром закордонних справ Румунії Тітусом Корлецяном
10.03.2014 | 18:25
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

10 березня  2014 р. відбулися переговори в.о. Міністра закордонних справ України Андрія Дещиці з Міністром закордонних справ Румунії Тітусом Корлецяном.

Основну увагу співрозмовники приділили внутрішньополітичній ситуації в Україні, насамперед подіям в Автономній Республіці Крим.

Тітус Корлецян підтвердив беззастережну підтримку Румунією державного суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України та засудив незаконні дії Російської Федерації на території нашої держави.

Сторони обговорили також актуальні питання двостороннього співробітництва. Зокрема, досягнуто домовленості про продовження українсько-румунського діалогу з питань захисту прав національних меншин та прискорення підготовки до підписання двосторонньої угоди про малий прикордонний рух. А.Дещиця наголосив на рішучій налаштованості Уряду України докладати всіх зусиль для якнайповнішого гарантування прав представників національних меншин, які проживають на території нашої держави, відповідно до загальноєвропейської практики і стандартів.

Керівник румунського зовнішньополітичного відомства акцентував на суверенному праві українського народу визначати вектор своєї геополітичної орієнтації та у цьому зв’язку висловив готовність Бухареста надавати всіляку підтримку Києву в імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом після її укладення, що має відбутися ближчим часом.

По завершенні переговорів А.Дещиця та Т.Корлецян підписали Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Румунії про заходи зміцнення довіри і безпеки.

версія для друку