українська російська англійська
О.Сич: Інститут національної пам'яті України має консолідувати українське суспільство
12.03.2014 | 17:06
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Інститут національної пам’яті України має консолідувати українське суспільство на засадах порозуміння та історичної правди. Про це Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич заявив на нараді з питань реформування Українського інституту національної пам’яті, яка відбулася 11 березня в Будинку Уряду.

На думку Віце-прем’єр-міністра, нинішня ситуація в Криму напряму пов’язана з поширенням міжетнічних стереотипів і перекручених уявлень про наше спільне минуле. «Ще три роки тому в інституції, котра мала плекати і популяризувати національну пам'ять, Янукович відібрав найбільш принципові повноваження в сфері її захисту і збереження. Їх треба тепер невідкладно повертати», - зауважив Олександр Сич.

Віце-прем’єр-міністр наголосив на потребі невідкладного відновлення Українським інститутом національної пам’яті статусу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади. «Ми не можемо дозволити собі збільшити обсяг фінансування інституту, але, як мінімум, маємо відновити інструментарій, який дозволить йому реалізувати місію, передбачену законодавством. Інститут національної пам’яті має відродитися як фаховий, дієвий і позапартійний орган державної влади, надійно захищений від політичних коливань і кон’юнктури», - підсумував Олександр Сич.

 

версія для друку