українська російська англійська
У Міненерговугілля відбулося засідання Громадської ради
15.03.2014 | 13:55
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

14 березня відбулося засідання Громадської ради за участю Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана.

Засідання проведено з метою обговорення шляхів взаємодії у процесі реалізації Програми діяльності Кабінету Міністрів України, ситуації в паливно-енергетичному комплексі України та визначення напрямків співпраці влади і громадськості для вирішення нагальних питань.

У засіданні взяли участь: члени Громадськиої ради при Міненерговугілля та НКРЕ, представники Міненерговугілля, представники Всеукраїнської Ради  ветеранів праці енергетики, громадської організації «Асоціація «Укргідроенерго», «УкрТЕЦ», «Ядерне товариство України», представник громадської організації «Наша земля» Гурчик І.М.

У вступному слові Міністр Ю. Продан поінформував про стан енергетичної галузі України та кроки щодо стабілізації ситуації. Зокрема, зазначив, що Міненерговугілля України видало наказ № 237, згідно з  яким керівникам Підприємств поставлено завдання забезпечити перегляд умов укладених договорів на постачання матеріально-технічних ресурсів, послуг виробничого та невиробничого змісту та вжити заходів для зменшення вартості зазначених договорів з метою зниження ціни закупівель ресурсів, робіт та послуг.

Ю. Продан наголосив, що серйозних змін потребує діяльність НАК «Нафтогаз України» з метою досягнення беззбитковості компанії. Зокрема, як зазначив Міністр, планується врегулювати питання організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, що гарантуватиме прозорість ринку скрапленого природного газу, а також унеможливлять корупційні дії на ньому. Міністр зауважив, що значної шкоди державі завдає й існування великої кількості фірм-посередників, тому нового підходу потребують ринки нафти і газу, вугілля та електричної енергії.

Окремо зупинився Міністр на питанні щодо ситуації в АР Крим:«Упродовж багатьох років побудовано Об’єднану енергетичну систему України, тому будь-які втручання в її роботу матимуть серйозні наслідки. Наше завдання – забезпечити постачання електроенергії, газу всім нашим громадянам, незалежно від місця проживання. І в цей непростий час нам вкрай необхідна підтримка громадськості».

У ході обговорення члени Громадської ради надали слушні пропозиції, а саме:

- забезпечити громадське обговорення за участю Громадських рад та інших профільних громадських організацій нормативно-правових актів, які розробляються Міністерством;

- здійснити ліквідацію перехресного субсидування;

- утворити робочу групу з питання втрат електричної енергії;

- підвищити рівень охорони праці;

- переглянути законодавство щодо «зеленого тарифу» та ін.

Члени Громадської ради висловили свої думки щодо кадрової політики, важливості відкритості та прозорості влади, боротьби з корупцією, контролю за виконанням органами влади їх владних повноважень.

Міністр, відповідаючи на запитання, запропонував представникам громадських організацій, які є фахівцями, брати активну участь у контролі за здійсненням державних  закупівель та наголосив на відкритості Міністерства для громадськості.  

 

 

версія для друку