українська російська англійська
Держпідприємництво проти обмеження професійних прав аудиторів
17.03.2014 | 11:35
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

Держпідприємництво проти обмеження професійних прав аудиторів. У відомстві обговорили проблемні питання щодо діяльності аудиторів та аудиторських фірм.

Нещодавно у Держпідприємництві відбулася робоча нарада з проблемних питань, пов’язаних з виконанням аудиторами вимог:

- Порядку ведення реєстру аудиторських фірм та аудиторів, які можуть проводити аудиторські перевірки фінансових установ, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг від 26.02.2013 № 640;

- Порядку ведення реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів, затвердженого рішенням НКЦПФР від 25.10.2012 № 1519.

У нараді взяли участь представники Держпідприємництва, Антимонопольного комітету України, Аудиторської палати України, Спілки аудиторів України, Міжрегіональної аудиторської фірми «Експертиза».

Встановлення Нацкомфінпослуг та НКЦПФР вимог щодо навчання аудиторів створює додаткове навантаження для аудиторських фірм та обмежує права аудиторських фірм на здійснення обов’язкового аудиту.

Учасники наради зазначили, що визначення кваліфікаційної придатності на зайняття аудиторською діяльністю аудиторів здійснюється Аудиторською палатою України шляхом проведення письмового кваліфікаційного іспиту за програмою, затвердженою АПУ.

Крім того, АПУ ще з 2002 року запроваджено вимогу щодо щорічного удосконалення професійних знань аудиторами України.

За результатами наради учасники одностайно наголосили на необхідності термінового внесення змін до законодавства з метою скасування додаткових кваліфікаційних вимог до аудиторів та необхідності проведення їх навчання в навчальних центрах, визначених Нацкомфінпослуг та НКЦПФР.

 

версія для друку