українська російська англійська
Богдан Червак звернувся до Дуні Міятович з відкритим листом щодо ситуації у Криму
17.03.2014 | 12:44
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Директор департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо України Богдан Червак закликає невідкладно вжити усіх заходів, щоб захистити у Криму права українських і зарубіжних журналістів. Про це він сказав у відкритому зверненні до Представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації Дуні Міятович, який оприлюднило інтернет-видання «Телекритика».

«У Криму журналістів б'ють, калічать і грабують. Так, за даними громадської організації «Інститут масової інформації» з початку російської окупації у Криму зафіксовано щонайменше 62 випадки грубих порушень свободи слова. При цьому кількість таких порушень щоденно зростає, - зазначив Богдан Червак. - Усе це відбувається на тлі масованого і агресивного інформаційного наступу російської пропаганди, яка всупереч європейським стандартами у сфері ЗМІ, розпалює в Україні, зокрема в Криму міжнаціональну ворожнечу, закликає до повалення законної української влади, розчленування незалежної і соборної України».

 Також він додав, що українська і російська журналістські спільноти намагаються реагувати на це свавілля, однак це не дає відчутних результатів.

 

 Текст листа директора департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо України наводимо повністю:

 

 

Представникові ОБСЄ з питань

свободи засобів масової інформації

Дуні Міятович

 

Високоповажна пані Дуня Міятович!

 

Змушений звернутися до Вас у зв'язку із ситуацією, яка складається в АР Крим. Тут, з відома самопроголошеної влади та благословення російських окупаційних військ відбувається справжній терор щодо українських і зарубіжних журналістів.

Журналістське посвідчення, камера чи диктофон у руках для так званих представників кримської «влади» прямий привід для репресій, насильства і наруги.

У Криму журналістів б'ють, калічать і грабують. Так, за даними громадської організації «Інститут масової інформації» з початку російської окупації Криму зафіксовано щонайменше 62 випадки грубих порушень свободи слова. При цьому кількість таких порушень щоденно зростає.

Усе це відбувається на тлі масованого і агресивного інформаційного наступу російської пропаганди, яка всупереч європейським стандартами у сфері ЗМІ, розпалює в Україні, зокрема в Криму міжнаціональну ворожнечу, закликає до повалення законної української влади, розчленування незалежної і соборної України.

Українська і російська журналістські спільноти намагаються реагувати на це свавілля. Зокрема Спілка журналістів Росії, Національна спілка журналістів України та Незалежна медіапрофспілка України започаткували роботу «гарячої лінії», яка, в тому числі, фіксує порушення прав, провокації та інші неправомірні дії стосовно журналістів. Однак це не дає відчутних результатів.

А тому звертаюся до Вас, як високопоставленого чиновника ОБСЄ, невідкладно вжити усіх заходів, щоб захистити у Криму права українських і зарубіжних журналістів.

Зволікання із застосуванням реального впливу на тих, хто у Криму оголосив війну журналістам, може призвести до непередбачуваних наслідків.

Не маємо права до цього допустити!

 

версія для друку