українська російська англійська
НКРЕ: Набрали чинності зміни до Типового договору на купівлю-продаж природного газу (між власниками та постачальниками природного газу)
18.03.2014 | 15:57
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ), від 31.01.2014 № 87 «Про затвердження Змін до Типового договору на купівлю-продаж природного газу (між власниками та постачальниками природного газу)» сьогодні офіційно оприлюднена в «Офіційному віснику України» за № 21, ст. 665.

Ця постанова набрала чинності з дня її офіційного опублікування.

Слід відзначити, що при застосуванні Типового договору на купівлю-продаж природного газу (між власниками та постачальниками природного газу), затвердженого постановою НКРЕ від 05.07.2012 № 849, норми пункту 7.2 зазначеного договору в частині сплати пені при неповній оплаті за природний газ суттєво впливали на фінансовий стан газопостачальних підприємств, оскільки нарахування пені значно перевищувало суму заборгованості. Тому згаданий пункт договору викладено в новій редакції.

Крім того, інші зміни до «Типового договору на купівлю-продаж природного газу (між власниками та постачальниками природного газу)» передбачають оперативне оформлення акта приймання-передачі газу, чіткіше визначення строку дії договору та можливості застосування штрафних санкцій лише після закінчення строку дії договору.

Постанову зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24.02.2014 за № 315/25092.

Також варто зазначити, що постанова № 87 оприлюднена на офіційному веб-сайті НКРЕ www.nerc.gov.ua і розміщена в Системі інформаційно-правового забезпечення «Ліга:Закон» та Юридичній інформаційно-пошуковій системі «Законодавство», а також буде оприлюднена в офіційному друкованому ЗМІ Комісії – «Інформаційному бюлетені НКРЕ».

 

 

 

 

версія для друку