українська російська англійська
Сергій Квіт: Необхідно забезпечити інтереси студентів з Криму, які хочуть продовжити навчання в українських ВНЗ
25.03.2014 | 17:27
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Під час розширеного засідання Президії Спілки ректорів вищих навчальних закладів України Міністр освіти і науки Сергій Квіт прокоментував ситуацію щодо студентів ВНЗ Криму.

Він зазначив, що «прийнято низку рішень, які спрощують систему переведення студентів з кримських вищих навчальних закладів до інших навчальних закладів України». «Такі бажання є», - зауважив Міністр.

За словами Сергія Квіта, університети в Криму працюють, але фактично заняття дуже часто не відбуваються з різних причин. «Тому, можна переводити студентів без погодження з Міністерством і на першому році навчання. Можна переводити на вакантні місця державного замовлення чи на контрактні. Якщо на одному курсі є державне замовлення на інших напрямах, то можна брати кошти і використовувати на потрібний напрям», - повідомив Міністр.

Сергій Квіт також зазначив, що «під час засідання Уряду розглянуто питання стосовно того, що державне замовлення «йтиме» за студентом, який навчається у Криму на державному замовленні та переводиться у вищий навчальний заклад іншого регіону України, в якому немає державного замовлення за його напрямом навчання. Тому у вищому навчальному закладі буде фактично збільшуватися така кількість місць».

Міністр підкреслив, що у цій ситуації необхідно забезпечити інтереси наших громадян, які хочуть продовжити навчання в українських ВНЗ.

Враховуючи ситуацію, що склалася, МОН спрощено процедуру переведення студентів, які навчаються у вищих навчальних закладах, розташованих на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. На це Міністр освіти і науки Сергій Квіт звернув увагу керівників вищих навчальних закладів України (лист від 24.03.2014 № 1/9-174).

версія для друку