українська російська англійська
Реверсні поставки газу до України - один із шляхів досягнення енергетичної безпеки
25.03.2014 | 18:34
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Про перспективи реверсних поставок газу до України поінформував під час прес-конференції Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан.

Зокрема, було наголошено, що для забезпечення енергетичної безпеки країни необхідна диверсифікація джерел енергопостачання, зокрема вирішення питання реверсного постачання природного газу з країн Європи, через територію Словаччини в тому числі.

Міністр наголосив, що є можливість фізичного реверсу до 12 млрд. куб. метрів газу, однак Словацька сторона пропонує підписати Меморандум. Юрій Продан повідомив, що у найкоротший термін буде утворено комісію за участю представників Європейської Комісії, «Укртрансгазу» з метою пошуку компромісу та вирішення питань підписання технічних договорів. 

«Перш за все необхідно провести відповідні процедури та в рамках Договору про Енергетичне Співтовариство виконати вимоги ІІІ енергетичного пакету. Якщо вдасться домовитися з Словаччиною, виходячи з наявності значних надлишкових транспортних потужносте ПАТ «Укртрансгаз», можливо забезпечити потік газу в Україну в обсязі до 60 млн. куб. м на добу (до 20 млрд. куб. м на рік) одночасно із здійсненням гарантованого транзиту газу до Європи», - підкреслив Юрій Продан

На зауваження щодо можливості закачування газу до сховищ по нижчій ціні Міністр наголосив: «Для того щоб закачати газ, за нього слід розрахуватися. Крім того, закачування газу здійснюється відповідно до контракту, а також ми виконуємо зобов’язання щодо транзиту газу».  Стосовно майбутніх закупівель газу Міністр повідомив, що вони будуть залежати від угод щодо реверсних поставок газу та відповідних цін на газ.

 

версія для друку