українська російська англійська
Ігор Швайка: В умовах секвестру бюджету партнерство виробників і переробників молока - необхідна умова розвитку молочної галузі
26.03.2014 | 16:14
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

26 березня під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки відбулося засідання робочої групи з визначення механізмів регуляторної політики на ринку молока України, в якій взяли участь представники галузевих асоціацій виробників та переробників молока, ФАО та ЄБРР.

Під час наради були підняті проблемні питання щодо цінової ситуації на ринку молока. Зокрема, домовились щодо збереження закупівельних цін на молоко, які є на сьогодні на ринку. Також обговорювалось питання щодо узгодження позицій між виробниками і переробниками молока, та необхідність захисту вітчизняного ринку від імпорту молока та молочної продукції.

Відкриваючи нараду, Ігор Швайка зазначив: «В умовах секвестру державного бюджету вкрай важливо знайти дієві механізми співпраці держави, виробників та переробників молока з тим, щоб молочна галузь у таких складних умовах змогла працювати і розвиватись. Сьогодні і виробники, і переробними молока опинились в однаково складних умовах, а відтак важливо, щоб  обидва сегменти працювали у статусі стратегічного партнерства, а не конфронтації. Відтак необхідно віднайти альтернативні шляхи підтримки молочної галузі, включаючи міжнародну фінансову допомогу та залучення інвестицій».

Міністр пообіцяв надати необхідну допомогу для того, щоб найближчим часом Верховна Рада України прийняла закон про молоко та молочні продукти. А учасники наради зі свого боку домовились найближчим часом напрацювати пакет необхідних законодавчих ініціатив у молочній галузі.

 «Україна починає процедуру виходу із СНД, а відтак українським виробникам доведеться працювати в зовсім інших умовах і переорієнтовувати свою продукцію на інші експортні напрями. У цьому контексті важливого значення набуває стимулювання та нарощування внутрішнього попиту, а також зважена спільна політика держави і бізнесу щодо підтримки молочної галузі в усіх категоріях господарств та розвитку великотоварного виробництва», - зауважив Ігор Швайка.

 

версія для друку