українська російська англійська
Заклади охорони здоров'я забезпечені лікарськими засобами і виробами медпризначення
26.03.2014 | 16:43
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Шляхом здійснення у минулому році централізованих закупівель заклади охорони здоров’я забезпечені основними лікарськими засобами і виробами медичного призначення. У співставленні із річним обсягом закупівель у межах передбачених бюджетних асигнувань середній рівень забезпеченості закладів охорони здоров’я складає близько 55-60%.

Наявний обсяг забезпеченості препаратами і медичними виробами дозволяє здійснювати базові стандартизовані схеми лікування за основними найбільш соціально важливими напрямами централізованого забезпечення орієнтовно найближчі 4-6 місяців. 

Зокрема, для забезпечення дітей у межах заходів Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини препаратів повинно вистачити щонайменше на найближчі 3-4 місяці.

За розрахунковими прогнозами, для лікування хворих на ВІЛ/СНІД та туберкульоз препаратів вистачить до вересня-жовтня поточного року. Препаратів для лікування онкохворих дорослого віку має вистачити до липня-серпня 2014 року. Задовольнивши потреби онкохворих дітей минулого року на 100% від потреби у закупівлі препаратів, можна розраховувати на доволі тривалий період стабільного забезпечення закладів онкопрепаратами – орієнтовно до липня-серпня місяця.

Заклади охорони здоров’я забезпечені препаратами і медичними виробами для здійснення ендопротезування, проведення донорства крові, лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань, забезпечення репродуктивного здоров’я нації, проведення допоміжних репродуктивних технологій тощо. У регіонах країни наявні основні вакцини для профілактики населення, зокрема для імунізації дітей до 1 року життя як найбільш соціально важливої вікової групи населення. 

Таким чином, основні медикаменти на сьогодні наявні. Головний пріоритет – забезпечити оперативні державні закупівлі, аби до моменту закінчення залишків препаратів за закупівлями минулого року були вже здійснені поставки за договорами закупівлі поточного року. Так, вдасться забезпечити безперервність лікування і дотримання схем лікувальної терапії.

Нагадаємо, що внаслідок суттєвої економії бюджетних коштів за рахунок зниження цін закупівель, а також поступового збільшення обсягів державного фінансування виконання державних цільових програм і комплексних заходів програмного характеру, МОЗ України з кожним роком вдається порівняно більше закуповувати медикаментів, тому заклади охорони здоров’я щороку все більше отримують необхідних і важливих медикаментів на безкоштовній основі.

 

 

версія для друку