українська російська англійська
100 днів роботи порталу управління знаннями "Ми розвиваємо електронне урядування"
27.03.2014 | 11:33
Прес-служба державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Портал управління знаннями «Ми розвиваємо електронне урядування», яке запущено у грудні 2013 року на виконання зобов’язань України в рамках реалізації міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Ресурс розроблено Національним центром електронного урядування на засадах відповідального партнерства з Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України, Національною академією державного управління при Президентові України, Асоціацією органів місцевого самоврядування «Міста електронного врядування», Програмою Розвитку ООН в Україні, Міжнародним фондом «Відродження» та ОБСЄ.

Портал - це інформаційно-технологічне рішення, що використовує технології та практики корпоративних порталів управління знаннями, забезпечує взаємодію між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інститутами громадянського суспільства та експертним середовищем. Мета порталу - сприяння впровадженню системних змін при формуванні і реалізації державної політики, проведення моніторингу та оцінки, забезпечення постійно діючого інтерактивного діалогу, підвищення рівня комп’ютерної компетенції, надання доступу та популяризація знань про можливості використання технологій електронного урядування та електронної демократії.

Зареєстровано понад 120 юридичних та фізичних осіб з 19 регіонів України, АР Крим, м. Києва. Електронна бібліотека містить понад 140 матеріалів українською, російською та англійською мовами. Депозитарій кращих практик налічує 45 детальних описів реалізованих кейсів в Україні. Розміщено 4 щомісячних електронних дайджести «Електронне урядування в Україні». Оприлюднено методологію та результати оцінки електронної готовності України центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій та АР Крим за 2013 рік. Проведено Перший Національний конкурс впроваджених проектів у сфері електронного урядування. Запущено пілотне дистанційне навчання «Основи електронного урядування». Щодня оновлюються блоки новин та анонсів.  

Портал також пропонує модулі інтерактивної роботи, а саме:

- система групової роботи - можливість обговорювати нормативно-правові акти та законодавчі ініціативи у віртуальному режимі, утворювати власні сторінки спільнот;

- експертний клуб – інструментарій для забезпечення роботи експертного середовища;

- біржа проектів – маркетинговий майданчик для нових проектів та ідей від розробників та експертів щодо технологічних рішень, програмного забезпечення та апаратного рішення;

- «Електронний кабінет міста». Утворено перші електронні кабінети міст Львова, Калуші та Новоград-Волинського.  

Серед основних планів на 2014 рік є побудова на порталі інтерактивної системи «Оцінка електронної готовності України» задля забезпечення функціонування елементу управлінської системи та стану економіки у режимі реального часу із можливостями постійно діючого моніторингу у сфері електронного урядування.

 

 

 

версія для друку