українська російська англійська
Пілотний проект електронної системи торгів арештованого майна запрацює вже в травні, - ДВС
27.03.2014 | 14:32
Прес-служба Державної виконавчої служби

В ефірі програми «Від першої особи» на радіо «Ера» Голова Державної виконавчої служби України Дмитро Сторожук розповів про нововведення, які плануються запровадити найближчим часом та методи запобігання корупції в органах державної виконавчої служби.

«За 15 днів, які я працюю у службі, я можу відзвітуватися про зроблену роботу. За перші п’ять днів ми провели комплексну перевірку роботи органів Державної виконавчої служби та виявили безліч фактів корупції щодо оцінки та продажу арештованого майна, знищення конфіскату, його продажу тощо. Цю інформацію можна знайти як на офіційній веб-сторінці ДВС України, так і в засобах масової інформації», - зазначив Дмитро Сторожук.

Голова Державної виконавчої служби України розповів про нововведення, які плануються найближчим часом втілити в Службі, а саме в системі реалізації арештованого майна.

«Ми змінюємо порядок реалізації арештованого майна. На сьогоднішній день ми розробляємо електронну систему торгів. Для того, щоб це було зрозуміло слухачам, ми плануємо проводити торги за аналогом загальновідомих інтернет-сайтів Slando, eBay, де кожен охочий, маючи доступ до Інтернету, має право зареєструватися і придбати майно. Ця система працює в Європі. Тобто кожний охочий, не виходячи з квартири, зможе взяти в цьому участь шляхом підняття ставок в електронній системі», - розповів Дмитро Сторожук.

Електронна система торгів буде працювати за наступним принципом: кожна людина, зареєструвавшись і зробивши внесок 5% від початкової вартості майна, може взяти участь у торгах. Першочерговий платіж є обов’язковим, так як підтверджує зацікавленість у придбанні даного товару. З іншого боку, це страхування від можливих ризиків на кінцевому етапі торгів. У разі програшу на торгах початковий внесок буде повернений людині. Проектом передбачено, в першу чергу, усунення корупційної складової. Пілотний проект електронної системи торгів запрацює вже в травні в двох областях. Якщо він успішно себе зарекомендує, система запрацює по всій Україні.

Дмитро Сторожук окремо зупинився на механізмі реалізації майна, вказавши роль державного виконавця у цьому процесі.

«Заарештоване майно державний виконавець зобов’язаний зареєструвати у реєстрі, після чого майно потрапляє в єдиний механізм, який за допомогою пошукової системи можна знайти на сайті протягом двох місяців, як того вимагає Закон. Після чого потрібно зареєструватися, знайти відповідну пропозицію і за три дні до проведення відповідних торгів внести гарантійний платіж і взяти участь. Кожна людина має право взяти участь у безлічі торгів у будь-яких лотах», - зазначив він.

Серед варіантів боротьби з корупційними схемами Голова Державної виконавчої служби України вказав співпрацю з правоохоронними органами і прокуратурою.

«По тих перевірках, які ми здійснюємо в обласних управліннях Державної виконавчої служби, ми подали звернення до обласних прокуратур по перевірці фактів корупційних діянь. Ми будемо співпрацювати з правоохоронними органами щодо виявлення таких фактів і притягнення винних до відповідальності. Ми на цьому не зупинимося, ми йдемо по своєму плану і будемо постійно звітувати про результати роботи», - наголосив Дмитро Сторожук.

Серед інших нововведень в Державній виконавчій службі України, які вже реалізовуються та плануються найближчим часом: збільшення графіка особистого прийому громадян, відновлення атестації, підвищення соціального статусу державного виконавця.

«Ми збільшили прийом громадян і, крім звичайних відписок, ми будемо звітувати перед населенням шляхом запрошення на повторний прийом і надання адресних відповідей. Також планується відновити призупинену атестацію серед державних виконавців та готуються зміни щодо підняття соціального статусу державного виконавця», - підсумував Дмитро Сторожук.

версія для друку