українська російська англійська
МЗС рекомендує громадянам України, які перебувають у Ріо-де-Жанейро дотримуватися посилених заходів особистої безпеки
01.04.2014 | 09:24
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

У зв’язку з напруженою криміногенною ситуацією у м. Ріо-де-Жанейро (Бразилія), пов’язаною з активізацією злочинної діяльності численних бандитських угруповань, жертвами якої часто стають іноземні туристи, МЗС рекомендує громадянам України, які перебувають у м. Ріо-де-Жанейро або мають намір його відвідати, зокрема під час проведення фінальної частини Чемпіонату світу з футболу у червні-липні 2014 року, дотримуватися посилених заходів особистої безпеки.

Зважаючи на те, що найпоширенішими злочинами проти іноземців у м. Ріо-де-Жанейро вважаються вуличні крадіжки, пограбування та викрадення людей з метою отримання викупу, громадянам України слід виявляти підвищену пильність, максимально обмежити пересування у громадських місцях у темну пору доби, намагатися не користуватися муніципальним громадським транспортом та не відвідувати віддалених північних кварталів міста (т. зв. «фавел»), які вважаються територіями підвищеного ризику і фактично не контролюються місцевою поліцією.

Також рекомендується подорожувати з мінімальною кількістю речей. Коштовні речі носити приховано. Мати при собі лише незначні суми готівкою. Носити лише ті кредитні картки, в яких є потреба; уникати користування банкоматами поза стаціонарними відділеннями банків, торговельними центрами або супермаркетами. Не встановлювати контакти з випадковими незнайомими особами, особливо з тими, які ініціативно та безпідставно пропонують сумнівні послуги або вчинення будь-якої угоди.

У випадку потрапляння у надзвичайні ситуації, громадянам України слід звертатися до Посольства України в Федеративній Республіці Бразилія за номером телефону (+5561) 92831454, Генерального консульства України в м. Сан-Паулу за номерами телефону (+5511) 43719450 та (+5511) 976020524 або телефонувати на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: (044) 238 16 57.

 

версія для друку