українська російська англійська
Призначено нового голову кіностудії ім. О.П.Довженка
01.04.2014 | 14:37
Прес-служба Міністерства культури

Міністр культури Євген Нищук призначив на посаду генерального директора Державного підприємства «Національна кіностудія художніх фільмів ім. О. П. Довженка» Олександра Янчука.

«Кіностудія Довженкаце справжня перлина не лише для Києва чи України, а й для всієї Європи, - сказав Міністр під час представлення нового керівника колективу кіностудії. - Саме тому важливо, щоб на посаді керівника кіностудії працювала людина, яка знає та поважає історію, усвідомлює, що цими місцями ступала нога наших видатних геніїв, ба більше – тут творив класик світового кіно Олександр Довженко».

Він висловив сподівання, що новий керівник зможе реформувати кіностудію, залучивши до цього процесу інвесторів і творчу молодь, але, разом з цим, рахуватиметься з думкою колективу.

У свою чергу генеральний директор кіностудії Олександр Янчук зазначив, що готовий вивести українське сучасне кіно на якісно новий рівень і зробить все можливе для його популяризації.

«Для мене велика честь обійняти таку важливу посаду. Але це також і велика відповідальність. У ці непрості часи ми маємо залишатися такими ж одержимими кіно, щоб віра у нього рухала нас уперед. На кіностудії, у цих історичних стінах, має буяти життя. Я йду сюди, щоб втілювалось найголовнішещоб знімалося кіно.

Довідково

Олександр Спиридонович Янчук, народився 29 вересня 1956 у м. Фастів на Київщині, український режисер, продюсер, сценарист, Заслужений діяч мистецтв України, Народний артист України.

У 1984 році закінчив КДІТМ ім. І. Карпенка-Карого, працював асистентом режисера на Київській кіностудії художніх фільмів ім. Олександра Довженка.

З 1989 року - один з найактивніших українських режисерів-постановників історичних фільмів з виразним національно-патріотичним акцентом, знімає на теми, табуйовані за радянських часів. Зокрема, автор стрічок «Голод-33» (1991) - про трагедію українського голодомору; «АтентатОсіннє вбивство у Мюнхені» (1995) - про убивство Степана Бандери; «Нескорений» (2000) - про головного командира УПА генерала Романа Шухевича; «Залізна сотня» (2004) - про боротьбу бійців УПА на польсько-українському кордоні у 1944–1947роках; «Владика Андрей» (2008) - про Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького

 

версія для друку