українська російська англійська
Нідерландська компанія інвестує 10,75 млн. євро у тепличне господарство Львівщини
01.04.2014 | 17:26
Львівська ОДА

Нідерландська компанія «Галіція Грінері БВ»  готова інвестувати 10,750 млн. євро для запуску нового сільськогосподарського проекту в Буському районі. Про це йшлося сьогодні, 1 квітня, під час робочої зустрічі голови Львівської ОДА Ірини Сех  з головним виконавчим директором компанії Пітером де Фрейдом, а також менеджером  Фонду нових ринків голландського банку FMO  Стівеном Дюжверменом.

Зокрема, нідерландські інвестори розповіли, що вони тривалий час займаються розвитком тепличних господарств у Чорноморському регіоні, однак це перший проект, який реалізовується в Україні.

«Цей проект розташований на земельній ділянці у м. Буську, яка займає площу 20 гектарів. Перша фаза, над якою ми зараз працюємо, це тепличне господарство площею 6 га. На ділянці хочемо збудувати дві теплиці  для вирощування перцю та помідорів площею по 2,5 га кожна, а також на 1 га будуть розташовані  складські приміщення. Крім того, на 4 тис. кв. метрів ми будуємо теплицю, в якій вирощуватимемо  салати та різноманітну зелень», – поінформував Пітер де Фрейд.

Він пояснив, що компанія змушена розпочати перший етап із шести гектарів, оскільки в Україні наразі немає відповідних кваліфікованих працівників, які могли б  працювати у сучасних теплицях. «Тому наша компанія розробила інтенсивну схему навчання працівників, аби вони могли здобути  відповідні кваліфікації. Також на перспективу ми сподіваємося на тісну співпрацю  з аграрним університетом, щоб студенти-аграрії змогли проходити практику і набиратися навичок», – зазначив  П. де Фрейд.

Своєю чергою голова Львівської ОДА Ірина Сех підкреслила, що дуже важливим фактором є те, що  інвестиції будуть скеровані в екологічно безпечний напрямок, тому Львівська облдержадміністрація всіляко сприятиме підтримці такого інвестора. «Я буду підтримувати такі ініціативи, і запрошую розвивати бізнес на взаємовигідних для всіх сторін умовах», – наголосила голова Львівської ОДА.

Також Ірина Сех відзначила, що Уряд України декларує низку законодавчих змін, аби території могли самостійно визначати шлях свого розвитку та встановлює курс на дерегуляторну політику в галузі економіки.

«Тому в нас з’являється можливість зняти багато гострих моментів у співпраці бізнесу та влади. Більше того, є ініціатива місцевої влади, щоби Львівщина була пілотним проектом щодо дерегуляції та децентралізації державного управління. Впевнена, що це  тільки сприятиме веденню успішного бізнесу як на Львівщині, так і  загалом в Україні», – сказала Ірина Сех.

версія для друку