українська російська англійська
2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму
02.04.2014 | 11:04
Прес-служба Міністерства освіти і науки

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму. Відзначення цього Дня має на меті підвищувати громадську свідомість щодо дитячого аутизму.

На сьогодні в Україні відбувається докорінне переосмислення парадигми навчання та виховання дітей із розладами аутичного спектра, адже науково-практичний досвід фахівців з усього світу свідчить про те, що «лікувати» таких дітей треба навчанням. На часірозробка методологічних, методичних та організаційних питань впровадження оптимального освітнього процесу для дітей цієї категорії.

Саме тому на допомогу батькам та фахівцям психолого-педагогічного профілю, які опікуються проблемами дітей із розладами аутичного спектра, розроблено «Комплексну програму розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом «Розквіт» / Наук. кер. та заг. ред. Т. В. Скрипник. Міністерством освіти і науки України уже розглянуто цю програму на науково-методичній раді та надано відповідний гриф для використання у дошкільних навчальних закладах.

Комплексна програма розвитку дітей дошкільного віку з аутизмом «Розквіт» розроблена з урахуванням сучасних тенденцій щодо інклюзивної освіти дітей з особливими потребами, а також новітніх підходів до навчання та розвитку дітей з розладами аутичного спектра.

Зважаючи на важливість питань щодо розвитку дітей з особливими потребами, Міністерство освіти і науки України спільно з Освітнім порталом «Педагогічна Преса» підготували серію статей для батьків і педагогів про роботу з особливими дітьми. Вашій увазі пропонуються публікації відомих у своїй галузі спеціалістів, які нададуть поради щодо раннього діагностування, створення належних умов, необхідних вправ і занять для особливих дітей http://pedpresa.com.ua/biblioteka/osoblyva-turbota-dityam-z-osoblyvymy-potrebamy/#more-3453 .

Своєчасне, максимально раннє втручання, комплексна підтримка дитини з особливими потребами – реальна можливість допомогти дитині стати повноцінним членом суспільства.

версія для друку