українська російська англійська
Людмила Денісова: 4,5 млн. сімей отримають державну підтримку у зв'язку з підвищенням цін на газ і тарифів на тепло
03.04.2014 | 10:14
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Після підвищення цін на газ і тарифів на тепло з 1 липня 2014 року кількість сімей, які матимуть право на отримання державної підтримки при оплаті житлово-комунальних послуг, збільшиться до 4,5 млн. Про це заявила Міністр соціальної політики Людмила Денісова на брифінгу в Кабінеті Міністрів.

"Сьогодні протягом року в середньому понад 800 тис. сімей отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Такі сім сплачують за житлово-комунальні послуги не більше 10% або 15% сукупного сімейного доходу в розрахунку на місяць. Після підвищення цін і тарифів середньорічна кількість одержувачів субсидій збільшиться на 185 тис. сімей. При цьому загальна середньомісячна кількість таких сімей становитиме близько 1 млн. "Така програма безперебійно працює в Україні понад 15 років і її ніхто відміняти не буде", - зазначила Людмила Денісова.

Крім того, з урахуванням прийнятого Урядом рішення, сім'ї з низькими доходами (а це майже 3,5 млн.) отримають право на компенсацію, що дорівнює різниці між вартістю комунальних послуг після і до підвищення. Таким чином, 4,5 млн. сімей отримають державну підтримку і розмір їх платежів за комунальні послуги не зміниться", - сказала Людмила Денісова.

Міністр також зазначила, що надання компенсації залежить від доходу сім'ї. Якщо такий дохід нижчий за прожитковий мінімум для сім'ї, родина матиме право на компенсацію.

Людмила Денісова підкреслила, що завдяки відповідній державній підтримці для майже третини найменш забезпечених домогосподарств України вартість оплати комунальних послуг залишиться незмінною, оскільки компенсацію різниці підвищення цін і тарифів для таких сімей бере на себе держава.

 

Документи:
Заходи щодо соціального захисту населення в умовах підвищення цін
версія для друку