українська російська англійська
Україна повинна вийти на європейський рівень імунізації населення
03.04.2014 | 10:34
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Україна повинна вийти на європейський рівень імунізації населення. Про це заявив під час зустрічі в МОЗ України з представниками компанії «ГласкоСмітКляйн Фармасьютікал Україна» Міністр охорони здоров'я України Олег Мусій.

«Саме тому МОЗ України зацікавлене в розширенні співпраці з високотехнологічними фармацевтичними виробниками світу в забезпеченні українців якісними вакцинами», - зазначив Міністр.

За словами регіонального медичного директора України та Білорусі, Молдови, Кавказу «ГласкоСмітКляйн Фармасьютікал Україна» Олександра Маркова, хоча компанія тривалий час плідно співпрацює з МОЗ України в питаннях імунопрофілактики, охоплення населення країни, особливо дітей, вакцинацією, за оцінками ВООЗ, є недостатнім. Цьому також, у негативному сенсі, «сприяє» слабка поінформованість громадян про переваги імунізації та існування міфів про її небезпеку.

«У нашої компанії великий досвід з інформування населення про переваги імунопрофілактики, про плюси вакцинації для держави, медичної спільноти та громади. Тому ми підготували та надаємо на розгляд фахівцям Міністерства Меморандум про соціальне партнерство між МОЗ України та «ГласкоСмітКляйн Фармасьютікал Україна» та сподіваємося на його підписання. У цьому документі викладені спільні дії з популяризації цінностей вакцинації, пропозиції з проведення освітніх програм для медичного персоналу, який проводить щеплення, спільного здійснення фармаконагляду під час вакцинації тощо. Ми також можемо надати МОЗ України для використання на практиці розроблені фахівцями нашої компанії критерії пріоритетності під час створення Національного календаря щеплень», – запропонував Олександр Марков.

Під час зустрічі сторони також торкнулися теми участі «ГласкоСмітКляйн Фармасьютікал Україна» в державних закупівлях за прямими поставками. Представники фармкомпанії підтвердили свою зацікавленість у співпраці з МОЗ України без посередників, але за умови укладення довгострокових контрактів, оскільки виробництво вакцин планується за два роки наперед.

Олег Мусій подякував співрозмовникам за готовність до більш тісної співпраці та зазначив, що команда фахівців Міністерства буде використовувати всі механізми для зниження вартості ліків для населення та державних закупівель.

«Ми зацікавлені у довгострокових угодах за зваженими цінами з нашими стратегічними партнерами і, сподіваюся, що цьому сприятиме прийняття нової редакції закону про державні закупівлі», - зазначив Олег Мусій.

 

версія для друку