українська російська англійська
До Міжнародного дня дитячої книги в Національній бібліотеці для дітей відбулося свято
03.04.2014 | 16:30
Прес-служба Міністерства культури

З нагоди Міжнародного дня дитячої книги в Національній бібліотеці України для дітей відбулося свято «Шевченкові думки переживуть віки», яке завершило Всеукраїнський тиждень дитячого читання.

Святкова програма розпочалася з відкриття фотовиставки кращих робіт Всеукраїнського фотоконкурсу «Map-Ukraine Шевченкіана», в якому взяли участь понад 500 дітей з усіх куточків України.

Центральною подією дня стало поетично-мистецьке свято «І лине над землею Шевченкове святеє слово…». Під час урочистостей зі сцени бібліотеки лунали поезії, пісні та вірші Тараса Шевченка у виконанні читачів бібліотеки, учасників театру-студії «Мандри» та вихованців Київської спеціалізованої музичної  школи-інтернату ім. М. В. Лисенка.

Із привітанням до всіх учасників звернулися Перший заступник Міністра культури України Олеся Островська-Люта та генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Алла Гордієнко. Також дітей привітали народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики і праці Андрій Павловський, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін і письменник, головний редактор журналу «Однокласник» Сергій Іванюк.

Завершилося свято «Молитвою за Україну», яку виконав Камерний дівочий хор Київської спеціалізованої музичної школи-інтернату ім. М. В. Лисенка і до якої приєдналися усі присутні в залі.

Довідково

Міжнародний день дитячої книги, згідно з рішенням профільної Міжнародної ради з питань дитячої книги (International Board on Books for Young People, IBBY), відзначають ще з 1967 року.

Датою для святкування Міжнародного дня дитячої книги був обраний день народження Ганса Християна Андерсена – 2 квітня. Основна мета свята - заохочення до дитячого читання, яке є ефективним інструментом духовного та інтелектуального розвитку людини.

 

 

версія для друку