українська російська англійська
Керівники МВС, СБУ та Генпрокуратури розповіли про причини загибелі людей на Майдані
03.04.2014 | 16:45
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Керівники МВС, СБУ та Генпрокуратури розповіли про причини загибелі людей на Майдані. Вони також розкрили схему віддавання та виконання злочинних наказів, а також про деталі кількох резонансних злочинів.

За словами Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, під час розслідування подій у центрі Києва, що мали місце з кінця листопада минулого року до двадцятих чисел лютого 2014 року, правоохоронці змогли реконструювати схему зв’язків між тодішнім керівництвом держави, правоохоронних органів та представниками кримінальних структур. Саме під час з’ясування цієї системи зв’язків було встановлено осіб, причетних до вбивства журналіста газети «Вести» В’ячеслава Веремія. Крім нього, у той час загинуло ще 5 осіб.

Арсен Аваков також детально зупинився на обставинах кількох резонансних злочинів,  зокрема – на викраденні активістів Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького, після чого останній був знайдений мертвим. За словами глави МВС, до цього злочину причетна група з 10 осіб, троє з яких вже затримані. Решта зловмисників наразі перебувають у розшуку.  Крім того, на рахунку так званих «тітушок» – факти масових побиттів мирних мітингувальників у Києві.

«Особливим цинізмом ситуації» Арсен Аваков назвав той факт, що наразі вже відомо про зв’язок між керівництвом кількох структурних підрозділів МВС та  представниками кримінальних структур, причетних до побиття громадян.

«Ці працівники встановлені, їхні дані будуть названі тоді, коли прокуратура прийме відповідне процесуальне рішення», – зазначив Арсен Аваков.

 

версія для друку