українська російська англійська
Юрій Продан окреслив перспективи співпраці України з країнами Європейського Співтовариства
04.04.2014 | 10:36
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан на брифінгу в Кабінеті Міністрів окреслив перспективи співпраці України з країнами Європейського Співтовариства.

Зокрема, він наголосив, що Україна скористається головуванням в Енергетичному Співтоваристві для підвищення енергетичної безпеки.

При цьому Міністр висловив сподівання щодо позитивного вирішення питання реверсних поставок газу із Словаччини.

«За інформацією газотрейдерів, з якими ми постійно проводимо переговори, з території Словаччини ми можемо отримати до 20 млрд. кубометрів газу реверсом. Це суттєва величина для України з врахуванням тих рішень, які сьогодні прийняті в Росії щодо збільшення ціни на газ», - зазначив Міністр.

Також, за його словами, одним із завдань є здійснення інтеграційних процесів нашої електричної системи в європейську енергосистему: «Ми плануємо терміново розпочати міжнародний проект за участю України та Молдови для того, щоб спільно інтегруватися до європейських електричних мереж».

Юрій Продан поінформував про ситуацію щодо залучення інвестицій в галузь і співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями, зокрема щодо фінансування комплексної Програми модернізації, підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій та інші перспективні проекти, серед яких будівництво Канівської ГЕС і збільшення потужності Каховської ГЕС.

 

версія для друку