українська російська англійська
Володимир Семиноженко: Важливо розширювати державну підтримку індустрії програмної продукції
04.04.2014 | 11:06
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

У Держінформнауки за участю представників ІТ-бізнесу та центральних органів виконавчої влади відбулася нарада з питань виконання заходів із підтримки розвитку індустрії програмної продукції, затверджених Урядом у грудні минулого року.

Саме Індустрія програмної продукції, за словами Голови Держінформнауки Володимира Семиноженка, сьогодні є одним із небагатьох секторів економіки, який навіть в умовах фінансової кризи нарощує свій потенціал і збільшує внесок у валовий національний продукт.

Так, за перші два місяці цього року обсяг реалізованих послуг у сфері комп’ютерного програмування та інших послуг у сфері інформатизації склав 1,7 млрд. гривень (3,5% загального обсягу реалізованих послуг), що на 24,9% більше, ніж за аналогічний період 2013 року.

Володимир Семиноженко нагадав, що підтримати конкурентоспроможність ІТ-галузі, втримати досягнуті позиції та зберегти високі темпи розвитку індустрії дозволило встановлення особливого режиму оподаткування для ІТ-компаній, яким скористалося 161 ІТ-підприємство. Тож на сьогодні, як вважає Голова Держінформнауки, особливо важливим є збереження існуючих особливостей оподаткування суб’єктів індустрії програмної продукції та подальше розширення їхньої державної підтримки.

Наступним кроком має стати прийняття Верховною Радою України законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції та учасників національного проекту «Технополіс» - створення інфраструктури інноваційного розвитку та високих технологій і його складових» (реєстр. №2063д).

При цьому Володимир Семиноженко також нагадав, що ще в минулому Парламенті зазначені норми мали бути внесені в Податковий кодекс, але на прийнятий Верховною Радою за підтримки всіх фракцій Закон, Президентом, за підказкою свого оточення, було накладено Вето. Нині ж абсолютна неактивна позиція щодо цього законопроекту навіть керівництва профільного парламентського комітету з питань інформатизації та інформаційних технологій викликає чимало питань, зазначив В. Семиноженко.

 

 

 

 

версія для друку