українська російська англійська
Держінформнауки ініціює ряд пілотних проектів щодо надання адмінпослуг із використанням інформаційних технологій
04.04.2014 | 12:24
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Держінформнауки ініціює реалізацію ряду пілотних сценаріїв надання адміністративних послуг із використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів. Конкретні пропозиції та бачення Держінформнауки з вирішення цього завдання викладені у листі Голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимира Семиноженка на адресу Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка.

«Кроки, які ми пропонуємо, дозволять подолати численні бюрократичні перепони, з якими стикаються українці в державних органах, ЖЕКах, центрах надання адміністративних послуг, під час отримання довідки, оформлення субсидії чи дозволу. При поширеному використанні інформаційних технологій питання «паперової довідки» перестає існувати. Натомість людина потрібний документ може отримати в електронному вигляді, не витрачаючи для цього надмірних зусиль, часу і коштів. Все буде швидко і прозоро», - зазначив Володимир Семиноженко та додав, що це також серйозна економія і для держави.

Він пояснив, що, насамперед, має бути встановлений міжвідомчий інформаційний обмін між державними інформаційними ресурсами за допомогою спеціальної електронної системи, яку Держінформнауки розробило ще торік. Це забезпечить створення єдиного інформаційного простору, який об’єднуватиме державні реєстри та інформаційні бази.

Але для успішної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, зазначає В. Семиноженко, потрібно сприяння Уряду. Тому в своєму листі Голова Держінформнауки просить Прем’єр-міністра у найкоротші терміни дати ряд доручень міністерствам і відомствам вжити заходи з пришвидшення вирішення цього питання. Зокрема, йдеться про напрацювання законопроекту щодо скасування вимоги до фізичних і юридичних осіб подавати до державних органів інформацію, якою держава уже володіє.

«Сподіваємося на підтримку Уряду та Ваше сприяння щодо розгортання та розвитку інформаційної системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів, яка стане яскравим прикладом реалізації ініціативи eEurope в Україні», - йдеться у листі Держінформнауки.

Довідково

eEuropeЕлектронна Європа») – ініціатива щодо впровадження електронного уряду в Євросоюзі, започаткована в 1999 році Європейською Комісією і підтримана Європейською Радою в Лісабоні у 2000 році.

версія для друку