українська російська англійська
З 7 квітня для громадян РФ змінюються терміни тимчасового перебування на території України
04.04.2014 | 12:36
Прес-служба Державної прикордонної служби

З 00:00 7 квітня 2014 року Держприкордонслужба розпочне здійснювати перевірку виконання громадянами Російської Федерації  вимог щодо термінів перебування в Україні.

На виконання доручення Уряду, з 7 квітня 2014 р. на громадян РФ поширюватимуться вимоги підпункту 2 пункту другого Порядку продовження терміну перебування та продовження або скорочення терміну тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2012 №150.

Тепер громадяни Російської Федерації, які на законній підставі прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території не більше як 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду, якщо інший термін не визначено міжнародними договорами України.

У разі виявлення фактів невиконання громадянами РФ вимог щодо терміну перебування на території України під час в’їзду в Україну співробітники Держприкордонслужби України відмовлятимуть їм у перетинанні державного кордону, а за порушення терміну перебування під час виїзду з України притягуватимуть до адміністративної відповідальності.

Це рішення було прийнято у відповідь на запровадження обмежень російською стороною, яка, починаючи з 1 січня 2014 року, встановила схожі  терміни перебування на території Російської Федерації для громадян України.

Дія цієї постанови не застосовуватиметься щодо громадян РФ, які перетинають українсько-російський кордон у рамках Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації від 11.10.2011 року.

 

версія для друку