українська російська англійська
Вступительное слово Премьер-министра Украины Арсения Яценюка на заседании Правительства 7 апреля 2014 года
07.04.2014 | 10:50
ДЕПАРТАМЕНТ ИНФОРМАЦИИ И КОММУНИКАЦИЙ С ОБЩЕСТВЕННОСТЬЮ СЕКРЕТАРИАТА КМУ

Шановні члени Кабінету Міністрів!

У порядку денному питання щодо розгляду змін до законодавства про запобігання фінансової кризи. Буде засідання Парламенту протягом поточного тижня, я прошу, щоб ми підготувалися і, таким чином, провели всі додаткові законодавчі акти, які необхідні для врегулювання економічної ситуації.

Але зараз я хотів би обговорити політичну ситуацію в східних областях України. Дані про те, що Російська Федерація відвела свої війська від кордонів, є нічим іншим, як поки що проявленням ознаки того, що вони хочуть показати, що начебто вони відвели війська. Всього-на-всього війська перебувають у 30-кілометровій зоні від українського кордону. Тому фактично ніхто ніяких військ не відводив.

Друге. Багаточисельні, багатотисячні мітинги, які були ще місяць тому, зникли, але зараз залишилося радикальне коло осіб – від 1 тис. до 1,5 тис. осіб у кожній області, із специфічним російським акцентом, які, координуючи свою діяльність зі спецслужбами іноземних держав, вчора вчинили заворушення і пішли шляхом захоплення адміністративних приміщень і дестабілізації ситуації. Вчора вночі ми напрацьовували план дій, яким чином реагувати на таку ситуацію, і є чіткий план дій, і з таким планом в.о. Міністра внутрішніх справ А. Аваков від'їхав до Харкова, Перший віце-прем'єр-міністр, відповідальний за силовий і правоохоронний блок, В. Ярема зараз перебуває в Донецьку.

Я хотів би звернутися, в першу чергу, до всіх жителів східних областей України. Абсолютно понятно, что идет реализация антиукраинского, антидонецкого, антилуганского и антихарьковского плана – плана по дестабилизации ситуации, плана, чтобы иностранные войска пересекли границу и захватывали территорию страны, чего мы не допустим.

Уверен, что жители Донецка, Луганска и Харькова хотят жить в единой, унитарной стране. Именно для этого мы начали процесс конституционных изменений, чтобы передать полномочия на места, чтобы каждый себя чувствовал достойным гражданином страны, который влияет на власть и в Украине, и в своей области.

Будь-які інші брехливі заклики щодо федералізації є спробою знищення української державності, є сценарієм, який написаний Російською Федерацією, мета якого тільки одна – розчленування і знищення України і перетворення частини України в територію рабства під диктатом Російської Федерації.

Цього не буде. І, дійсно, нам зараз дуже складно. Нам складно економічно, політично. І в такі складні моменти я звертаюся до людей, до еліт, які представляють східну України, – це наша країна, це наша спільна відповідальність і тому ми, як Уряд, будемо вживати всіх правових заходів. Ми, як коаліція, будемо робити все політично для того, щоб у своїй країні ми самостійно розбиралися з тим, якою буде українська Конституція, якими будуть повноваження регіонів, як ми будемо відноситися до мови, історії, культури, релігії – це наші внутрішні питання. І нам не потрібно підказувати.

Але я також звертаюся до жителів і еліт Сходу: наша спільна відповідальність – зберегти країну. Певен, що ніхто не хоче бути підлеглим сусідньої країни. Ми маємо свою країну і давайте її збережемо.

Я знаходжуся на постійному контакті з силовим і правоохоронним блоком. Віталій Григорович зараз буде проводити нараду в Донецьку, мене поінформують, і я обов’язково поінформую членів Уряду з приводу того, як розгортаються події.

Наскільки мене повідомили, ситуація в Харківській області дещо стабілізувалась, і певен, що ми наведемо порядок і в Луганській, і в Донецькій області разом.

 

 

 

версія для друку