українська російська англійська
Книга рекордів України: Херсонський рушник - найбільший
07.04.2014 | 11:26
Херсонська ОДА

4 квітня 2014 року Книга рекордів України офіційно підтвердила, що Рушник Єднання, створений херсонцями, є найбільшим у світі вишитим рушником.

Декілька місяців майже 2000 школярів, студентів, учнів професійно-технічних навчальних закладів, викладачів та вихователів дитячих садків створювали українські рушники, як подарунок на честь 70-річчя з дня утворення Херсонської області.

Представники учнівського та студентського самоврядування вирішили не влаштовувати виставку робіт, а зшити усі  рушники в одне полотно та презентувати результат самовідданої роботи молоді Херсонщини, об’єднавши два береги Дніпра.

Нагадаємо, що 28 березня на Антонівському мосту під час молодіжного флеш-мобу, у якому взяли участь більше 1000 херсонців, було встановлено рекорд: український вишиваний Рушник Єднання виявився найдовшим у світі. Його точна довжина становить 735 метрів.

Андрій Яценко, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Херсонської облдежадмінстрації, під час реєстрації рекорду підкреслив: «Рушник Єднання став непорушним доказом того, що Херсонщинаукраїнська земля. Він об’єднав не тільки Правобережжя та Лівобережжявін з’єднав наші серця, наші думки, наші мрії».

Зазначимо також, що Рушник Єднання було передано на зберігання до Херсонського обласного краєзнавчого музею.

 

 

версія для друку