українська російська англійська
Російські окупанти намагаються спаплюжити честь розстріляного впритул українського офіцера
07.04.2014 | 20:12
Прес-служба Міністерства оборони

Управління преси та інформації Міністерства оборони України заявляє, що всі повідомлення та заяви російських окупантів про те, що розстріляний впритул російським військовим офіцер Збройних Сил України майор Станіслав Карачевський нібито був у нетверезому стані – цинічна та відверта брехня. Ці заяви зроблені російською стороною задля того, аби вигородити вбивцю. З цього є підстави вважати, що так зване «слідство» з самого початку буде упередженим.

Факт залишається: 6 квітня о 23:40 за київським часом в смт Новофедорівка військовослужбовець Російської Федерації молодший сержант Зайцев Є. С. з автомата АК-74 впритул застрелив офіцера Збройних Сил України – майора Карачевського Станіслава Володимировича, який був неозброєним. Нагадаємо, що з початку окупації російськими військами АР Крим українські військовослужбовці тримали зброю опечатаною на складах.

Як повідомив сьогодні, 7 квітня, на брифінгу в Будинку Уряду заступник начальника головного командного центру Збройних Сил України генерал-майор Олександр Розмазнін, вчора ввечері майор Станіслав Карачевський допомагав збирати речі капітану Артему Єрмоленку, готуючись до відправки на материкову частину України. Вони поверталися ще з одним товаришем додому. Пройшли повз КПП своєї частини, де тепер несуть службу озброєні військовослужбовці РФ. Зав’язалася розмова. Після цих перемовин росіяни викликали групу підсилення. Українські офіцери намагалися знайти притулок у гуртожитку. В процесі переслідування на всіх 5-ти поверхах росіяни підірвали світло-шумові гранати. Капітан Єрмоленко зумів заховатися в кімнаті. У цей час вбивця – російський молодший сержант – застрелив з автомата майора Карачевського: одну кулю – в тулуб, іншу – в голову.

«Підсумок дуже сумний: залишилися сиротами син 5-ти років і донька 4-х років. Ви розумієте, яке горе прийшло в цю українську сім’ю», – сказав генерал-майор Олександр Розмазнін.

Нагадаємо, що товариш загиблого – офіцер оперативного відділення штабу військової частини ЗС України капітан Єрмоленко Артем Володимирович був
по-звірячому побитий і захоплений російськими військовими.

«Молодший сержант російських збройних сил перевів ситуацію в гарячий конфлікт. Реагування буде однозначним, ніхто не стоятиме осторонь, тим паче це – не перший випадок, – наголосив генерал-майор Олександр Розмазнін. – Раніше у Криму снайпери вбили українського прапорщика».

Керівництво Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України висловлює щирі співчуття родині майора Карачевського Станіслава Володимировича.

 

версія для друку