українська російська англійська
Начальник Генштабу ЗС Данії захоплений майстерністю українських військових
08.04.2014 | 10:36
Прес-служба Міністерства оборони

У рамках операції “Північний Сокіл – 2014” відбувся візит начальника Генерального штабу Збройних сил Королівства Данія генерала Петера Бартрама на авіабазу Туле, де триває виконання завдань зі стратегічних перевезень пального та вантажів на Данську полярну Станцію Норд.

Генерал Петер Бартрам провів робочу зустріч з керівником операції від української сторони – заступником начальника авіації Командування Повітряних Сил Збройних Сил України полковником Олександром Кулібабою, від данської сторони – майором Королівських Данських ВПС Сореном Йенсеном, а також з командуванням авіаційної бази Туле на чолі з полковником ВПС США Джозефом Пруе.

У штабі оперативного керівництва операцією відбувся брифінг щодо виконання завдань операції “Північний Сокіл – 2014” та плану подальшого співробітництва.  Наступного дня данська делегація на чолі з генералом Бартрамом відвідала Станцію Норд, де особисто спостерігала за виконанням польотів українським екіпажем та роботою інженерно-технічного складу літака щодо розвантаження перевезених вантажів та палива.

Начальник Генерального штабу Збройних сил Королівства Данія висловив величезне захоплення майстерністю, з якою українські військові виконують завдання в надзвичайно складних кліматичних умовах Арктики. Свої враження він підкреслив в особистій бесіді з полковником Олександром Кулібабою. Генерал Петер Бартрам також зазначив, що беручи до уваги кількість та габарити паливних цистерн, що перевозяться, а також розміри та обладнання злітно-посадкової смуги на Станції Норд, поставлені завдання можуть бути виконані лише українським військово-транспортним літаком Іл-76.

Генерал Петер Бартрам побажав особовому складу, задіяному в проведенні операції “Північний Сокіл – 2014”, успішно завершити виконання завдань та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю між Збройними Силами України та Королівства Данія з питань стратегічних авіаційних перевезень.

Довідково

Завданнями цьогорічної операції заплановано перевезення літаком Іл-76МД Повітряних Сил Збройних Сил України 350 тис. літрів палива та ємностей для зберігання пального загальним об’ємом 560 куб. м.

Необхідність збільшення запасів пального на станції Норд викликана зростаючим інтересом з боку наукових інститутів щодо вивчення кліматичних змін на острові Гренландія та в Арктиці загалом. Найближчим часом низка провідних науково-дослідних інститутів з Данії, США та інших країн розпочинають свої експедиції по вивченню та дослідженню Арктики, а це потребує додаткового ресурсного забезпечення діяльності Станції Норд.

Український військово-транспортний літак Іл-76МД за своїми льотно-технічними характеристиками дозволяє здійснювати завантаження та розвантаження великогабаритних вантажів за допомогою кранового обладнання літака та здійснювати зліт та посадку на укорочені смуги, мінімально обладнані навігаційними засобами.

Для порівняння транспортні літаки С-130 “Геркулес” та С-17 “Глобмастер”, що можуть здійснювати польоти на Станцію Норд, мають певні обмеження, а саме: “Геркулес” має значно менші можливості щодо транспортування габаритних вантажів, а “Глобмастер” не має кранового обладнання, що унеможливлює перевезення великогабаритних цистерн визначених завданнями операції “Північний Сокіл – 2014”.

версія для друку