українська російська англійська
На луганській шахті вперше в Україні почали промислові випробування обладнання з дегазації вугільних пластів
08.04.2014 | 12:15
Луганська ОДА

Як повідомляє департамент промисловості та енергозбереження Луганської облдержадміністрації, на ПАТ «Краснодонвугілля» Групи «Метінвест» вперше в Україні використовували верстат глибинного буріння австралійської компанії Valley Longwall International. Нова установка мінімізує ризики виникнення позаштатних ситуацій.

Інвестиції в устаткування склали більше 40 млн. грн.

Проект впровадження технології спрямованого глибинного буріння реалізується на шахтоуправлінні «Суходольська-Східна». Нова установка дозволяє бурити свердловини до однієї тисячі метрів заданої траєкторії, залежно від гірничо-геологічних умов.

Унікальність розробки австралійців полягає у тому, що на кінці бурового снаряда знаходиться електронний вимірювальний пристрій. Це дає можливість встановити точні координати розташування свердловини, провести розвідку. Дані передаються на комп'ютер і виводяться на монітор.

Під час пілотного буріння виділяється метан, який направляється в дегазаційний трубопровід і буде використовуватися на поверхні для опалення котелень. У планах також і виробництво електроенергії.

На шахтоуправлінні сформована група перспективних інженерно-технічних працівників, яку курують консультанти заводу-виробника.

Представник компанії Valley Longwall International Девід Браун повідомив, що верстат розроблений близько десяти років тому і успішно використовується на шахтах Австралії, Китаю, Росії та Казахстану. Завдяки його роботі в Австралії домоглися нульового показника смертності від вибухів метану.

 

 

версія для друку