українська російська англійська
Тернопільщина зустріла військових моряків з корвету "Тернопіль"
08.04.2014 | 12:24
Прес-служба Міністерства оборони

На Тернопільщину з Криму прибула частина екіпажу корвета «Тернопіль» і троє членів сімей військовослужбовців. Моряки пройдуть курс реабілітації, який організувала Тернопільська міська рада в одному із місцевих санаторіїв. Ще частина екіпажу поки що залишилася у Севастополі, щоб переправити корвет до Одеси після того, як його повернуть Україні. З військовими моряками зустрілося керівництво області та міста.

Помічник командира корвета «Тернопіль» капітан-лейтенант Олексій Кирилов передав на тимчасове зберігання до Тернопільської міської ради Бойовий прапор Військово-Морських Сил ЗС України, який був на щоглі корабля до останньої хвилини його захоплення, прапор міста Тернополядарунок громади міста екіпажу, що зберігався на кораблі, а також вимпели і відзнаки участі корвета у різних навчаннях, реліквії з історії життя корабля та екіпажу. Як тільки корвет буде повернуто до складу ВМС ЗС України, усі ці регалії і клейноди займуть належне їм місце на борту бойового корабля.

«Ми були єдиним кораблем, якого опікуни оточили такою великою увагою, – зазначив капітан-лейтенант Олексій Кириллов. – Ми завжди могли покластися на вас і вдячні сьогодні за те, що ви нас прийняли тут. Корвет «Тернопіль» – це не шмат металу, а єдине ціле зі своїм екіпажем. Дуже важко, що нас, фактично, позбавили дому».

Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Сиротюк пообіцяв зробити все, аби члени команди, перебуваючи на Тернопільщині, почувалися як вдома. Він запевнив, що боротьба продовжиться, оскільки українська нація не поступиться окупантам.

«Корвет «Тернопіль» був і залишається частиною нашої землі, частиною нашого краю та області. Впродовж останніх тижнів кожен переживав за долю екіпажу. Тернопільщина пишається тим, що моряки, які служать на корветі, змогли зберегти честь, відстоюючи свій корабель до останнього», – наголосив очільник краю.

Згодом на Театральному майдані Тернополя під час традиційного віче капітан-лейтенант Олексій Кирилов прийняв хліб-сіль від тернопільської громади. Для екіпажу корвета членами громадського інформаційно-координаційного пункту підтримки ВМС Збройних Сил України, а також працівниками Тернопільського обласного краєзнавчого музею і Державного архіву Тернопільської області була організована екскурсія пам’ятними місцями міста та залами обласного краєзнавчого музею.

 

версія для друку