українська російська англійська
Працівники Хмельницької АЕС підтримали Збройні Сили України
08.04.2014 | 15:54
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Майбутнє України найбільше хвилює сьогодні кожного жителя країни, не залишаються осторонь і працівники Хмельницької АЕС, які долучилися до акції збору коштів для підтримки української армії. Понад 272 тисячі гривень перерахував колектив Хмельницької атомної електростанції на потреби Збройних Сил України. З них 188 тис. 535 грн. — на матеріально-технічне забезпечення та 82 тис. 635 грн. — на медичне забезпечення українських військовослужбовців.

Уже не вперше колектив ВП ХАЕС підтримує українських патріотів. Так, нещодавно атомниками було зібрано 52 тисячі гривень для підтримки Військово–Морських Сил України. За ініціативи міської організації «Екіпаж» і відділення Всеукраїнської асоціації ветеранів-підводників у Хмельницькій області, які очолюють працівники Хмельницької АЕС, було зібрано і перераховано кошти екіпажам кораблів та авіаційних частин. Зокрема, по 7,5 тисячі гривень було передано для екіпажів корвета «Тернопіль», корабля «Славутич» та підводного човна «Запоріжжя». Також через відділення Всеукраїнської асоціації ветеранів-підводників в Одесі 10 тисяч гривень було переказано флагману українського флоту «Гетьман Сагайдачний». Командир флагмана подякував нетішинцям за розуміння і підтримку, втім прийняти їх відмовився, попросивши перенаправити кошти кораблям, які перебувають у Севастополі. Аргументував таку позицію тим, що екіпаж флагмана, повернувшись із походу, отримав грошову винагороду, а от заблоковані кораблі справді переживають скруту. Пропозицію нетішинці прийняли, і кошти були переказані «Запоріжжю». Підтримали працівники Хмельницької АЕС і патріотів авіабази «Бельбек», для яких також була виділена адресна допомога.

За ініціативи організацій ветеранів-підводників триває збір коштів та предметів першої необхідності для сімей евакуйованих військовослужбовців із Криму, які на даний час знаходяться в місті Києві. Найближчим часом дану допомогу буде доправлено до місця призначення.

Довідково

Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішині. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей в західному регіоні України.

Перевірки та експертизи, проведені державними і незалежними міжнародними експертами МАГАТЕ, Рискаудит, TACIS, ВАО АЕС підтверджують високий рівень безпеки енергоблоків ХАЕС.

Одним із головних напрямків діяльності Хмельницької АЕС є добудова 3-го та 4-го енергоблоків.

версія для друку