українська російська англійська
Вдосконалення законодавства у сфері захисту рослин повинно бути вирішено найближчим часом, - Андрій Дикун
08.04.2014 | 16:20
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Сьогодні, 8 квітня, під головуванням заступника Міністра аграрної політики та продовольства Андрія Дикуна відбулося розширене засідання робочої групи з питань вдосконалення законодавчої бази у сфері захисту рослин. До складу робочої групи увійшли представники Мінагрополітики, Держветфітослужби, Європейської Бізнес Асоціації, громадських професійних об’єднань, постачальники засобів захисту рослин.

У вступному слові Андрій Дикун закликав підприємців України налагодити виробництво та продаж пестицидів в Україні. «Сьогодні ринок засобів захисту рослин в Україні є доволі розвиненою та самостійною структурною одиницею економіки в цілому. І завдання, яке стоїть переді мною як заступником Міністра – зробити все необхідне для того, щоб Міністерство працювало спільно з бізнесом. Потрібно створити професійні робочі групи, які разом з аграрним бізнесом зможуть вирішити проблемні питання у сфері захисту рослин, у тому числіі на законодавчому рівні», - заявив Андрій Дикун. 

У ході засідання було розглянуто питання удосконалення законодавства у сфері захисту рослин та проблеми потрапляння фальсифікату на ринок. Одним із завдань у цьому контексті є лібералізація бізнес-клімату та дерегуляція ринку засобів захисту рослин в Україні.

Так, видача ліцензій на хімічні засоби захисту рослин, імпорт яких підлягає ліцензуванню, виключає можливість ввезення в Україну препаратів, що не пройшли державні випробування і реєстрацію, сумнівної якості та фальсифікованих, а також дає можливість удосконалити форми і методи взаємодії учасників ринку цих засобів забезпечити ефективний контроль за їх діяльністю, сприяти підвищенню продуктивності сільськогосподарського виробництва. Відповідно до закону «Про захист рослин» державними фітосанітарними інспекторами постійно здійснюється контроль за зберіганням, транспортуванням, застосуванням та торгівлею засобами захисту рослин на внутрішньому ринку.

Зі свого боку генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Володимир Лапа зазначив, що необхідно створити один єдиний дозвільний документ для доступу на ринок, а також регулювати ринок засобів захисту рослин на рівні нормативно-правових актів.

 

версія для друку