українська російська англійська
У Мінекономіки обговорили перспективи запровадження в Україні енергозберігаючих технологій
09.04.2014 | 15:40
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта провів зустріч із представниками Німецької консультативної групи, під час якої сторони обговорили перспективи запровадження в Україні енергозберігаючих технологій.

Анатолій Максюта підкреслив, що «незважаючи на складні умови, в яких опинилася Україна, Уряд налаштований на реалізацію в країні серйозних реформ. І ми вдячні за підтримку країн Європейського Союзу, яка є дуже важливою для нас», - наголосив  Перший заступник Міністра.

Енергоефективність є складовою нашої енергобезпеки і їй приділятиметься особлива увага. Впровадження енергозберігаючих технологій в Україні відбувається, проте недостатньо активно. Основною проблемою у вирішенні цього питання є відсутність системності у проведенні заходів з енергозбереження, недостатній рівень фінансування підготовки проектів з упровадження енергозберігаючих технологій, а також обмежені можливості країни щодо імпорту нового обладнання через стан платіжного балансу. При цьому, зважаючи на зростання вартості енергоносіїв, країна приділятиме цьому питанню все більшої уваги.

«Уряд має серйозні наміри щодо реформування та створення нової моделі економіки, яка б працювала на новітніх технологіях», – підкреслив Анатолій Максюта.

У цьому контексті він наголосив, що для України досвід розвинутих країн у сфері енергоефективності та енергозбереження буде дуже корисним.

«Ми сповнені рішучості у співпраці з тими, хто хоче нам допомогти. Я б сказав навітьце мало б важливе значення для вирішення політичних проблем, якщо б ми з нашими європейськими партнерами змогли реалізувати ефективний план модернізації країни, тим самим показавши іншим країнам, що така асоціація з Європою дає гарні результати, що європейські цінності та принципи мають не тільки гуманітарне значення, а й приносять реальний економічний ефект», – підкреслив Анатолій Максюта.

Представник Федерального міністерства довкілля, охорони навколишнього середовища та безпеки ядерних реакторів ФРН Юрген Кайнхорст зазначив, що наразі готується окрема програма заходів із впровадження енергозберігаючих технологій, яка може стати частиною програми дій Уряду Німеччини з допомоги Україні. Із цих питань відбуваються консультації з представниками Світового банку і Європейського банку реконструкції та розвитку, які мають досвід реалізації проектів з енергоефективності й енергозбереження в Україні, а також підтримується діалог із представниками місцевої влади.

Вирішення питання енергозбереження в Україні позитивно вплине й на інші сектори економіки України, вважає німецький експерт.

 

версія для друку