українська російська англійська
Нова система охорони здоров'я передбачає побудову цивілізованих відносин між лікарями та пацієнтами
09.04.2014 | 18:04
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Нова система охорони здоров’я передбачає побудову цивілізованих відносин між лікарями та пацієнтами. Про це сьогодні повідомив Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій під час зустрічі із представниками української громади в Канаді.

Він, зокрема, зазначив, що за рішенням Уряду в Україні створюватиметься абсолютно нова система охорони здоров’я, яка спрямована саме на допомогу громаді і на побудову цивілізованих відносин як між лікарями, так і між пацієнтами.

«Я переконаний, що саме канадські українці були одними із перших, хто долучився до допомоги постраждалим і волонтерам-медикам під час сутичок на Майдані і нині сприяють реабілітації цих хворих. Також сподіваюся на Вашу підтримку й у підготовці фахівців різного профілю, впровадженні тренінгових програм з психологічної та фізичної реабілітації пацієнтів, використання телемедицини тощо», - зазначив Олег Мусій.

Директор з гуманітарних ініціатив Світового конгресу українців Уляна Супрун запевнила Міністра в готовності надати необхідну допомогу в управлінській сфері та використанні досвіду Канади в реформуванні медицини.

«Безумовно, ми готові надати всебічну допомогу своїм історичним землякам, і вона ґрунтуватиметься в практичній площині. Наприклад, безкоштовно провести протезування постраждалим з різних боків конфлікту на базі Інституту травматології та ортопедії. Також можемо узяти на піврічне стажування до Канади двох хірургів-інтернів, які володіють англійською мовою. Але для цього нам потрібна технічна підтримка МОЗ України у визначені персоналій для цих заходів», - повідомила Уляна Супрун.

Представники української громади в Канаді також поінформували Олега Мусія про ще ряд проектів, участь в яких може бути корисною для українських лікарів. Зокрема, йшлося про проведення тренінгів для бригад екстреної медичної допомоги, обмін досвідом у проведенні унікальних та надскладних оперативних втручань, у фізичній реабілітації пацієнтів та роботі сімейних лікарів, особливо в профілактиці захворювань.

 

версія для друку