українська російська англійська
На Хмельницькій АЕС відбулися комплексні пожежно-тактичні навчання
10.04.2014 | 11:34
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

9 квітня 2014 року на Хмельницькій АЕС відбулися комплексні пожежно-тактичні навчання з ліквідації умовної пожежі.

Навчання проходили в два етапи, перший з яких – теоретична підготовка, яка проходила на базі навчально-тренувального центру ВП ХАЕС. Під час теоретичних занять особовий склад оперативно-рятувальних підрозділів був ознайомлений із протипожежними системами, системами протирадіаційного, хімічного захисту, та принципами роботи атомної станції.

Другий етап включав практичне відпрацювання організації управління та тактики гасіння умовної пожежі, яка, за легендою, сталася внаслідок пролиття мастила з маслобака системи ущільнення генератора машинного залу енергоблоку №2.

Під час навчань було відпрацьовано взаємодію всіх ланок оперативно-рятувальних підрозділів ГУ ДСНС України у Хмельницькій області, Хмельницької АЕС та міста Нетішина.

Підсумовуючи результати пожежно-тактичних навчань, начальник відділу організації роботи та готовності підрозділів управління реагування надзвичайних ситуацій ГУ ДНС України у Хмельницькій області Віктор Кривий зауважив, що управлінням вживаються всі необхідні заходи для вдосконалення підготовки особового складу оперативно-рятувальних підрозділів та їх готовності до ліквідації надзвичайних ситуацій.

Довідково

Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області біля міста Нетішина. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках). Основне призначення станціїпокриття дефіциту електричних потужностей в західному регіоні України.

Перевірки та експертизи, проведені державними і незалежними міжнародними експертами МАГАТЕ, Рискаудит, TACIS та ВАО АЕС підтверджують високий рівень безпеки енергоблоків ХАЕС.

Одним із головних напрямків діяльності Хмельницької АЕС є добудова 3-го та 4-го енергоблоків.

версія для друку