українська російська англійська
Багатонаціональна група військових спостерігачів провела зустрічі в Одесі
11.04.2014 | 14:50
Прес-служба Міністерства оборони

В Одесі відбулася зустріч багатонаціональної групи військових спостерігачів з представниками влади, регіональних силових структур та військових частин Збройних Сил України.

Під час брифінгу в Будинку офіцерів військові спостерігачі Польщі, Данії, Ірландії, Фінляндії, України, а також представники Одеської облдержадміністрації, силових структур і військових частин Збройних Сил України обговорили питання щодо стабілізації ситуації в Україні. Учасники наголосили на важливості дотримання міжнародних угод, зокрема Віденського документу про заходи зміцнення довіри та безпеки 2011 року на Європейському континенті.

За словами керівника групи супроводження старшого офіцера Управління верифікації Генерального штабу ЗС України підполковника Владислава Пономарьова, участь багатонаціональної групи військових спостерігачів європейських країн у заходах спостереження за розвитком подій в Південних та Східних регіонах України, фіксація фактів нетипової військової діяльності сприятиме стабілізації  ситуації у нашій державі.

«Робота представників місії ОБСЄ, яка розпочала свою роботу в Україні 5 березня, була продовжена багатонаціональною групою. Це дало можливість світовій громадськості отримати об’єктивну інформацію про ситуацію на території України», – зазначив офіцер.

Керівник польської групи спостерігачів полковник Мацей Волошек висловив слова подяки представникам силових структур та місцевих адміністрацій Житомирської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Вінницької, Херсонської, Миколаївської і Одеської областей за сприяння в роботі.

Довідково

Організація з безпеки та співробітництва в Європі, до якої входять 57 країн, діє за спільною згодою, тому більша частина спостережних місій повинна бути затверджена всіма її членами, зокрема й Росією. Але положення правил дозволяє просити, щоб інші країни-члени направляли неозброєних військових спостерігачів в особливих випадках. Україна скористалася цим правилом, відповідне рішення було прийнято на спільному засіданні Постійної ради і Форуму зі співробітництва в галузі безпеки у Відні 4 березня 2014 року.

Мандат місії може бути продовжений на прохання України.

 

версія для друку