українська російська англійська
Держпідприємництво ініціює скасування вимоги обов'язкової державної реєстрації договорів комерційної концесії
11.04.2014 | 16:40
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

У рамках виконання покладених на Службу завдань щодо дерегуляції підприємницького середовища фахівцями відомства опрацьоване питання практичної реалізації підприємцями норм законодавства щодо укладення договорів комерційної концесії.

За результатами роботи встановлено, що вказані договори на сьогодні не реєструються, оскільки відсутній сам механізм такої реєстрації, внаслідок чого існує серйозна проблема у застосуванні договору комерційної концесії суб’єктами господарювання, зокрема в рамках правовідносин з податковими органами, а також при розгляді пов’язаних з договорами комерційної концесії справ у судах.

Разом з цим скасування обов’язку реєстрації договорів комерційної концесії, на думку Держпідприємництва, не матиме негативного впливу на державу, оскільки не покладатиме додаткових обов’язків на її органи, не впливатиме на права та обов’язки її громадян і не призведе до витрат з державного чи місцевих бюджетів.

У зв’язку з цим Держпідприємництво направило до Мін’юсту лист щодо опрацювання питань внесення змін до законодавства в частині скасування вимоги стосовно обов’язкової державної реєстрації договорів комерційної концесії.

Довідково

Згідно з нормами ст. 1118 Глави 76 Цивільного кодексу України  договір комерційної концесії підлягає державній реєстрації органом, який здійснив державну реєстрацію правоволодільця. Частиною 4 вказаної статті визначено, що у відносинах з третіми особами сторони договору комерційної концесії мають право посилатися на договір комерційної концесії лише з моменту його державної реєстрації.

Порядок державної реєстрації договорів комерційної концесії законодавство не визначає.

 

версія для друку