українська російська англійська
Або ми робимо якісну систему управління країною, або це все погано завершиться для всіх, - В. Гройсман
11.04.2014 | 20:01
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ

Сьогодні ми не можемо собі дозволити довго обговорювати питання необхідності реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади, сьогодні треба терміново вирішити: або ми робимо якісну систему управління країною і за 3-5 років отримаємо серйозні зрушення на краще, або це все погано завершиться.

Про це сьогодні на нараді у Дніпропетровську, під час робочої поїздки з Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком до східного регіону, сказав Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.

Він зазначив, що центральна влада і влада в областях, яка формувалась раніше, була далека від реальних проблем населення у містах і селах, її структура залишається громіздкою, з дублюванням численних функцій і відсутністю системи.

«Якщо ми проаналізуємо ситуацію в районах і областях, то побачимо, що десь є структура міська, не важливо, якого центрального органу, десь є міжрайонна, десь – районна. Немає жодного стандарту: хто як хотів, так і утворював органи виконавчої влади, які розбалансовані, з роздутими штатами, а функцій не виконують», -- сказав Віце-прем`єр-міністр.

За його словами, Уряд сьогодні працює над питанням передачі на місця функцій з надання адміністративних послуг -  реєстрації майна, питань держархбудконтролю, послуг, пов’язаних із земельними відносинами тощо. На думку Володимира Гройсмана, ці та інші функції мають бути передані на території і надаватися населенню в умовах прозорих офісів.

«Ми все будемо роботи для того, щоб максимально передати функції вниз, на місця, але хочемо одночасно створити систему балансу і противаг у владі і, безперечно, систему контролю», - зауважив Віце-прем`єр-міністр.

Він зазначив, що Уряд налаштований на децентралізацією влади і чи не вперше є реальна політична воля для її здійснення на найвищому державному рівні.

версія для друку