українська російська англійська
Розпочато дебюрократизацію загальноосвітньої школи
14.04.2014 | 13:57
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Відповідно до плану дій «100 днів Міністерства освіти і науки України» Міністерство здійснює практичні кроки щодо відміни нормативних документів, які породжують невиправдану звітність загальноосвітніх навчальних закладів. Станом на 11 квітня вже скасовано 7 таких нормативних та інструкційних документів. Серед них:

1) наказ Міністерства освіти і науки молоді та спорту України про затвердження Плану заходів з виконання Державної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти;

2) наказ Міністерства освіти і науки молоді та спорту України про затвердження Плану заходів з виконання Державної цільової соціальної програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків»;

3) наказ Міністерства освіти і науки молоді та спорту України про затвердження Плану заходів з виконання Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти;

4) лист Міністерства освіти і науки України від 26.04.2013 №1/9-308 щодо надання інформації з оптимізації установ галузі;

5) лист Міністерства освіти і науки України від 09.09.2010 №1/9-611 щодо надання інформації з організації харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

У результаті скасування лише цих семи документів всі загальноосвітні навчальні заклади зменшили звітність за більш ніж однією тисячею показників, окремі з яких збиралися по кілька разів на рік.

Також Міністерством підготовлено лист до Мінсоцполітики – провідного органу виконавчої влади з питань оздоровлення дітей – з ініціативою внести зміни до законодавства про оздоровлення і відпочинок дітей з метою вилучення з переліку типів дитячих закладів оздоровлення та відпочинку пришкільних таборів з денним перебуванням. Натомість ресурси, вважають у МОН, слід сконцентрувати для організації дозвілля й оздоровчої роботи у профільних закладах.

Листи щодо скасування актів, спрямованих на створення формальних звітів, які не мають стосунку до якості надання освітніх послуг, направлено до Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади.

Міністерством також розробляється новий документ щодо процедур інспектування й атестації шкіл, гімназій та ліцеїв. Він має визначати пріоритетність якості освітніх послуг як визначального вимірника ефективності діяльності навчального закладу в цілому й кожного педагога. Натомість будуть вилучені формальні вимірники, які не мають безпосереднього відношення до діяльності вчителя, адміністраторів навчальних закладів та кінцевих її результатів.

 

версія для друку