українська російська англійська
На Волині урядовці, влада, іноземці та місцевий бізнес обговорили переваги та перспективи ЗВТ
15.04.2014 | 14:24
ВОЛИНСЬКА ОДА

Сьогодні в обласному центрі Волині відбувся семінар «Торгівля з Європейським Союзом в рамках поглибленої та всеосяжної угоди про вільну торгівлю (ЗВТ+)». Участь в його роботі взяли Урядовий  уповноважений  з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький,  голова Волинської ОДА Григорій Пустовіт, заступник глави Місії при Посольстві Королівства Нідерланди в Україні Геррі Віллемс, директор компанії “СТА” Марк Хейліер та  президент Волинської торгово-промислової палати Надія Мотронюк, а також представники бізнесу, вищих навчальних закладів, бізнесу, установ та організацій краю.  Мета семінару - роз'яснення переваг та перспектив поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі як невід'ємної частини Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

“Варто зазначити, що на сьогодні країни-члени Європейського Союзу є основними торговельними партнерами Волині. Обсяги зовнішньої торгівлі товарами з цими державами становить понад 70% від сукупних комерційних операцій, здійснених місцевими підприємствами як у 2013 році (1,2 млрд. дол. США), так і протягом січня-лютого поточного року (146,0 млн. дол. США)”, - сказав Григорій Пустовіт.

“Майже 60% волинських товарів експортується до Європейського Союзу. Переконаний, що відкриття Європейським Союзом свого ринку для українських товарів, буде поглиблювати торговельну співпрацю області й надалі, та стане суттєвою підтримкою для місцевої економіки і волинського бізнесу”, - підкреслив голова Волинської облдержадміністрації.

“Разом з тим створення зони вільної торгівлі з Європейським Союзом дасть потужний імпульс для залучення зовнішніх інвестицій в національну економіку”, - наголосив він.

“Упевнений, що зона вільної торгівлі з ЄС надасть вітчизняному виробникові можливість знайти свою нішу на європейському ринку, стимулюватиме покращення бізнес-клімату, перехід від радянських до європейських «правил гри» на ринку. Волиняни ж, у свою чергу, отримають доступ до високоякісних європейських товарів в Україні за нижчими цінами”, - зазначив голова облдержадміністрації Григорій Пустовіт.

У ході семінару відбулася презентація проекту  компанії «СТА» «Сприяння підвищення рівня обізнаності про зону вільної торгівлі для представників українського Уряду, бізнесу та громади». Про можливості та плани Волинської торгово-промислової палати розповіла президент Волинської ТПП Надія Мотронюк.  Заступник економічного відділу Посольства  Королівства  Нідерландів в Україні Аннелус Вівейн розповіла про новий етап новий етап розвитку та поглиблення українсько-голландської економічної співпраці в рамках ЗВТ+ та наголосила, що Нідерланди готові підтримувати Україну в процесі адаптації до умов зони вільної торгівлі. Директор компанії «СТА» Марк Хейліер розповів про напрямки першочергових дій українського Уряду, Парламенту та бізнесу, аби  наші громадяни якнайшвидше відчули на собі переваги зони вільної торгівлі.

Про розвінчання міфів щодо ЗВТ+ та вигоди для вигоди для українського бізнесу і економіки від її впровадження говорив Урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький.

На переконання Урядового уповноваженого з питань євроінтеграції, зона вільної торгівлі - це не просто відкриття  ринків збуту. “Перш за все -  це система правил  і взагалі - цивілізаційний вибір країни. Повага до прав людини, власності, терпимість до меншин, релігій та рас. Це - цінності, на яких нині будує розвиток людство. І Україна нині визначає: ми цим шляхом будемо йти”, - наголосив він.

“Коли ми говоримо про євроінтеграцію, то це не лише зближення з ЄС, це - вибір подальшого шляху розвитку для України, держави, яка є неподільною, соборною, незважаючи на зовнішній тиск”, - зауважив Валерій Пятницький. “І нині нам необхідно сконцентрувати зусилля для подолання кризових явищ: зі стану стагнації перейти до творення. І вагома роль тут покладається на західні області країни, які є сусідами Євросоюзу. Європа протягла нам руку допомоги, в свою чергу, нам важливо не стати тягарем, а використати момент і дати поштовх економіці”, - продовжив він.

“Західні регіони України повинні стати локомотивом економічного відродження нашої держави”, - наголосив Урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій Пятницький, перебуваючи з робочою поїздкою на Волині.

 

 

версія для друку