українська російська англійська
Олег Наливайко: Закон про суспільне мовлення - це зобов'язання влади перед Майданом
15.04.2014 | 17:17
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

Голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко взяв участь у засіданні круглого столу «Шляхи реформування ОДТРК в суспільних мовників», яке відбулося сьогодні, 15 квітня, в Укрінформі за ініціативи громадської організації «Телекритика».

Учасниками дискусії також були голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов, генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія, шеф-редактор «Телекритики» Наталя Лигачова, представники громадськості, державних та приватних ТРК.

У своєму виступі Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко закликав народних депутатів проголосувати закон про суспільне мовлення.

«На мій погляд, суспільне телебачення - це, в першу чергу, потреба суспільства, а по-друге, так держава може надати меседж про те, що вона дійсно йде до європейських стандартів», - наголосив Голова Держкомтелерадіо.

Також, вважає Олег Наливайко, Парламент повинен ухвалити закон про реформування друкованих ЗМІ, а також внести правки у закони у зв'язку з прийняттям закону про доступ до публічної інформації. Держкомтелерадіо вже вніс на пленарний тиждень ВР ці законопроекти з відміткою «першочергові», а також зробив аналіз «медійних» зобов'язань України перед Радою Європи.

«Закон про суспільне телебачення та радіомовлення - це зобов'язання влади перед Радою Європи ще з 2005 року, це зобов'язання перед медіаспільнотою, перед суспільством і, врешті-решт, - Майданом», - підкреслив у своєму виступі Голова Держкомтелерадіо.

Олег Наливайко не заперечує: законопроект про суспільне мовлення ще "сирий", але він є компромісним і потребує негайного ухвалення, навіть в умовах складної економічної ситуації. «Якщо ми зараз не зробимо цей перший крок, то ця історія, яка почалася ще з 2005 року, не матиме свого завершення», - наголосив Голова відомства.

 

версія для друку