українська російська англійська
Андрій Дещиця прийняв делегацію Венеціанської комісії
16.04.2014 | 09:17
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Відбулася зустріч в. о. Міністра закордонних справ України Андрія Дещиці з делегацією Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) у складі Секретаря Комісії Т. Маркерта, членів Комісії  Г. Сухоцької (Польща), Г. Папуашвілі (Грузія), Р. Кінер (Швейцарія) та експерта Генерального директорату РЄ з питань демократії Ж. Марку.

Було обговорено актуальні питання залучення Венеціанської комісії до здійснення реформ в Україні, зокрема, до конституційного процесу.

А. Дещиця відзначив важливість налагодження взаємодії Венеціанської комісії з Тимчасовою спеціальною комісією Верховної Ради України з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України.

Члени делегації Венеціанської комісії в контексті конституційної реформи наголосили на необхідності закріплення розподілу повноважень між гілками влади в Україні, посилення незалежності судової системи. Також підкреслювалась важливість здійснення реформи місцевого та регіонального управління, зокрема необхідність децентралізації влади.

Сторони погодилися, що здійснення конституційної реформи є одним з ключових питань для подолання нинішньої політичної кризи в Україні, відзначивши важливість подальшого тісного співробітництва України з Венеціанською комісією.

 

версія для друку