українська російська англійська
Світовий банк готовий до активного розширення співробітництва з Україною
16.04.2014 | 12:47
Міністерство фінансів України

Під час перебування з офіційним візитом у Вашингтоні Міністр фінансів Олександр Шлапак провів ряд важливих і конструктивних зустрічей з керівництвом Світового банку щодо фінансової підтримки України.

У ході зустрічі з Директором-розпорядником Світового банку Шрі Мульяні Індраваті досягнуто домовленості щодо реалізації амбітної програми дій.

Так, результатом домовленостей стало рішення стосовно прискорення реалізації проектів банку прямої бюджетної підтримки (багатосекторальна позика на політику розвитку та позика на політику розвитку фінансового сектора). Зокрема, прийнято рішення щодо збільшення першого траншу багатосекторного проекту бюджетної підтримки з 500 млн. дол. США до 750-ти, який Україна розраховує отримати вже у травні цього року. Також у травні Урядом Японії може бути надано співфінансування цього проекту.

На сьогодні активно проводиться робота з реалізації інвестиційних проектів в інших секторах економіки України на загальну суму в 1,6 млрд. дол. США. У травні поточного року очікується отримання інвестиційної позики на підвищення енергоефективності та теплопостачання в розмірі 382 млн. дол. США.

Окрім цього, вже цього року Міжнародна фінансова корпорація готова інвестувати у найбільш пріоритетні проекти в Україні в розмірі до 400 млн. дол. США. Корпорація розглядає можливість надання кредитних ліній для комерційних банків для кредитувати української економіки, розвитку підприємництва, а також з метою підвищення енергоефективності в країні.

Водночас, обсяги лімітів можуть бути суттєво збільшені за рахунок фінансування МФК інвестиційних програм кредитоспроможних муніципалітетів України. Такі програми можуть включати розвиток інфраструктури, підвищення енергоефективності, а також інші капітальні видатки. Варто зазначити, що таке фінансування не потребуватиме надання державних гарантій.

Отже, українська делегація домовилася з Міжнародною фінансовою корпорацією про відбір найбільш пріоритетних проектів, які можуть претендувати на отримання такої підтримки з боку МФК.

Також українські посадовці провели зустрічі з іншими фахівцями СБ, де обговорювалися питання стосовно надання консультацій та технічної підтримки Україні щодо стабілізації фінансової ситуації, реалізації ефективної регіональної політики, інвестиційних проектів тощо.

Так, зокрема, за результатами зустрічі з керівництвом Багатостороннього агентства з гарантування інвестицій (MIGA), яке є однією з організацій Групи Світового банку, було домовлено про те, що Агентство підтримує свій портфель в Україні з гарантування політичних ризиків для іноземних банків на рівні більше 700 млн. дол. США.

Окремою подією в ході візиту стала зустріч Міністра економічного розвитку і торгівлі Павла Шеремети та Міністра фінансів Олександра Шлапака з українцями, співробітниками Світового банку та МВФ, які створили неформальну групу підтримки України у цих організаціях. Вони висловили готовність активно сприяти процесу втілення реформ в Україні з використанням досвіду міжнародних фінансових інституцій. Також було досягнуто домовленості перевести такі консультації на постійну основу під патронатом Посольства України в США і організувати першу таку установчу зустріч протягом найближчих тижнів.

 

версія для друку