українська російська англійська
На Дніпропетровщині відкрито ще одне відділення гемодіалізу
16.04.2014 | 16:06
Дніпропетровська ОДА

На базі Дніпропетровської багатопрофільної клінічної лікарні №4 відкрито нове відділення гемодіалізу (гемодіаліз - один з методів позаниркового очищення крові). Це вже четверте таке відділення в регіоні.

Відкриття нового відділення гемодіалізу дозволить забезпечити такою процедурою близько 100 людей. У відділенні встановлено 23 сучасні апарати штучної нирки «Dialog+», які відповідають усім сучасним вимогам та сертифіковані згідно з європейськими стандартами. Всі діалізні місця оснащені новими функціональними ліжками з матрацами.

Із роботою новоствореного відділення ознайомились перший заступник голови облдержадміністрації Анатолій Крупський та в. о. заступника головикерівник апарату облдержадміністрації Геннадій Корбан.

Загальна площа приміщення – 725,3 м2. У відділенні проведено ремонт: встановлено нові пластикові вікна та двері, підлогу та робочі стіни викладено керамічною плиткою, встановлено нову сучасну сантехніку, замінено електропроводку.

Також у відділенні встановлено сучасну систему водопідготовки з використанням комплексу поетапної водоочистки і резервним запасом води об’ємом 5 тонн для завершення сеансу гемодіалізу. Це необхідно на випадок аварійної ситуації.

Усі медичні працівники нефрологічного відділення лікарні №4 пройшли стажування у Запорізькій обласній лікарні, на базі якої функціонує один із провідних центрів транспланталогії в Україні. Щорічно тут виконується понад 40 трансплантацій нирок.

Довідково

На сьогоднішній день на Дніпропетровщині процедуру гемодіалізу отримують 186 пацієнтів, з них 120 – в обласній лікарні імені Мечникова, 42 – у Кривому Розі, 24 – у Дніпродзержинську. 84 пацієнти лікуються амбулаторно за допомогою методу перитонеального діалізу.

Нагадаємо, що на фінансування з обласного сюжету для пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю, які потребують проведення гемодіалізу, перитоніальним діалізом та імуносупректоральною терапією становить 30,5 млн. грн. Це вдвічі більше, ніж було в 2008 році.

 

версія для друку