українська російська англійська
В Укрдержреєстрі відбувся круглий стіл з актуальних питань реєстрації прав оренди земель с/г призначення
17.04.2014 | 10:35
Прес-служба Державної реєстраційної служби

16 квітня 2014 року в приміщенні Державної реєстраційної служби України відбувся круглий стіл з актуальних питань реєстрації прав оренди земель сільськогосподарського призначення за участю керівництва Укрдержреєстру, Держземагенства та представників асоціацій, підприємств у сфері агропромислового комплексу.

На початку зустрічі голова Укрдержреєстру Ігор Алексєєв окреслив актуальні питання у сфері реєстрації прав оренди земель сільськогосподарського призначення. Зокрема, він надав інформацію щодо спрощеного порядку державної реєстрації права оренди земельної ділянки, внесення змін до договору оренди землі, його пролонгації.

Так, з прийняттям нового Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно для внесення до Державного реєстру прав записів стосовно пролонгації договору оренди земельної ділянки орендарю достатньо подати лише вказаний договір. Крім цього, до законодавства у сфері державної реєстрації прав внесено зміни, якими забезпечено можливість подання документів, необхідних для проведення державної реєстрації прав, у тому числі права оренди земельної ділянки, шляхом надсилання поштою.

Також, як зазначив Ігор Алексєєв, розглядається можливість розширити пункти прийому документів для проведення державної реєстрації прав за рахунок розміщення у приміщеннях відділень Укрпошти працівників, спеціально уповноважених на прийом таких документів від заявників, та за рахунок посадових осіб сільських та селищних рад, які у сільських населених пунктах, де немає державних реєстраторів, матимуть можливість проводити прийом відповідних документів. Додатково буде розглянуто пропозицію Держкомзему щодо тимчасового покладання обов’язків з прийому документів для проведення державної реєстрації прав на державних кадастрових реєстраторів.

Крім цього, заступник директора департаменту державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Анатолій Лещенко розповів про позитивні наслідки подачі заяв про державну реєстрацію прав у електронній формі, що стане можливим після прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення врегулювання відносин на об'єкти нерухомого майна)» (реєстр. №2049а від 17 травня 2013 року). На сьогодні проект підготовлено до другого читання.

Під час круглого столу з проблемними питаннями та пропозиціями щодо їх вирішення виступили Генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Володимир Лапа, який, зокрема, наголосив на позитивних змінах у співпраці асоціації з Укрдержреєстром, а також представники агропромислових підприємств. Були озвучені найбільш актуальні питання у сфері державної реєстрації прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення та запропоновані шляхи їх вирішення.

З метою оперативного реагування на проблемні питання, які виникають під час роботи реєстраційних служб на всій території України, головою Укрдержреєстру було надано доручення провести аналогічні заходи з розгляду актуальних питань у сфері реєстрації прав на землі сільськогосподарського призначення в регіонах.

Також з метою проведення моніторингу звернень, які стосуються сфери реєстрації прав на земельні ділянки та максимально швидкого вирішення проблемних питань, зазначених у таких зверненнях, керівництвом Укрдержреєстру було запропоновано створення на сайті Державної реєстраційної служби України, у рубриці «Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно», «електронної скриньки», куди можливо буде надсилати актуальні питання та шляхи їх вирішення.

Додатково повідомляємо, що на сайті Укрдержреєстру, зокрема, у рубриці «Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно» надано роз’яснення стосовно документів, необхідних для проведення державної реєстрації права оренди земельної ділянки, право власності на яку зареєстроване до 1 січня 2013 року та вказано їх чіткий перелік.

версія для друку