українська російська англійська
Ігор Швайка пропонує припинити реорганізацію аграрних вишів Харківщини
17.04.2014 | 15:00
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

До Міністра аграрної політики та продовольства Ігоря Швайки звернулися голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Балута та ректори аграрних вищих навчальних закладів Харківської області щодо недоцільності утворення Слобожанського державного аграрного університету шляхом злиття Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка, Харківського національного аграрного університету ім. В. Докучаєва та Харківської державної зооветеринарної академії.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.11.2012 №876 «Деякі питання реорганізації вищих навчальних закладів» і відповідним наказом Міністерства аграрної політики та продовольства Україна від 28.11.2012 №737 передбачено злиття харківських аграрних вищих навчальних закладів і утворення Слобожанського державного аграрного університету.

На думку представників цих навчальних закладів така реорганізація негативно відобразиться на аграрній освіті й науці Харківщини та призведе до втрати майнової бази. Два з цих вищих навчальних закладів мають статус національних, який отримано за загальнодержавне й міжнародне визнання результатів роботи колективів, за високі досягнення в підготовці висококваліфікованих фахівців та за вагомий внесок у розвиток національної освіти і науки.

У зверненні трудових колективів зазначено: «Утворення Слобожанського державного аграрного університету призведе до втрати державних коштів і суперечить положенням (п.7) постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2014 №65 «Про економію державних коштів і недопущення втрат бюджету», якою передбачено припинення утворення нових бюджетних установ без дозволу КМУ».

У зв’язку з цим, за ініціативи Ігоря Швайки Міністерство аграрної політики та продовольства України підготовило проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про визнання таким, що втратило чинність розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2012 р. №876» і направило листи в зацікавлені органи виконавчої влади щодо погодження проекту розпорядження та припинення реорганізації аграрних вишів Харківської області.

Зараз питання реорганізації аграрних вишів Харківської області знаходиться на особистому контролі Міністра Ігоря Швайки.

 

версія для друку