українська російська англійська
Мін'юст направляє скарги до низки міжнародних інституцій щодо порушення прав людини у Криму, - Павло Петренко
14.04.2014 | 16:50
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерство юстиції України направляє скарги до низки міжнародних інституцій щодо масових порушень прав людини у Криму. Про це під час брифінгу заявив Міністр юстиції Павло Петренко.

За його словами, у зв’язку з діями окупантів та самопроголошеної влади в Криму Міністерство звернулося з відповідними скаргами до Європейського комітету проти катувань, Комісара з прав людини Ради Європи, Комітету ООН проти тортур, Верховного комісара ООН з прав людини та  до Європейського суду з прав людини.

«У своїх зверненнях та скаргах ми підняли низку питань щодо масових порушень прав людини – майнових та особистих», - зазначив Міністр.

Павло Петренко звернув увагу на факти примусового отримання російського громадянства, яке нині активно нав’язується українським громадянам в Криму.

«Псевдо-кримська влада встановила строки до 18 квітня для українських громадян, щоб вони підтвердили своє українське громадянство. Однак в цьому процесі навмисне створюються надзвичайні перешкоди», - зазначив він.

Міністр також зупинився на порушеннях прав на освіту, соціальний захист, питаннях щодо порушення прав свободи преси.

«Йдеться про цілу низку кримінальних проваджень і фактів викрадення, взяття у заручники, вбивств як цивільного населення, так і військовослужбовців», - підкреслив Павло Петренко.

Окрім того, за його словами, величезною проблемою, що наразі існує в Криму, є питання прав ув’язнених.

«Зараз у Криму в двох установах з відбування покарань знаходиться близько 2 тисяч наших громадян і близько 1 тисяч громадян знаходяться у слідчих ізоляторах. Станом на зараз у пенітенціарної служби немає фізичної можливості застосувати Закон «Про амністію». Фактично відбувається ситуація масового порушення прав громадян, які незаконно перебувають під вартою, і це порушення вчиняється окупантами на території Криму», - наголосив Павло Петренко.

Міністр повідомив, що українська влада в зв’язку з наведеними фактами звернулася до Комісара з прав людини Ради Європи і подає доповнення до заяви «Україна проти Росії» до Європейського суду з прав людини. 

«Після встановлення порушень на рівні судової інстанції всі постраждалі громадяни зможуть вимагати компенсацію з Російської Федерації у рамках конвенції про захист прав людини", - наголосив Міністр.

 

 

 

версія для друку