українська російська англійська
Коментар Департаменту інформаційної політики МЗС України щодо ситуації у придністровському врегулюванні
18.04.2014 | 12:25
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Глибоку стурбованість викликає звернення так званої «Верховної ради» Придністровського регіону Республіки Молдова до одного з гарантів і посередників у придністровському врегулюванні, а саме до Російської Федерації, з проханням про визнання незалежності Придністров’я.

Посилаючись на результати невизнаного міжнародним співтовариством так званого «референдуму», організованого у Придністровському регіоні у вересні 2006 року, Тирасполь ставить під питання процес мирного врегулювання придністровського конфлікту та територіальну цілісність Республіки Молдова.

Україна протягом тривалого часу висловлює солідарну з іншими учасниками переговорного процесу позицію, яка полягає в необхідності використання виключно мирних способів політичного врегулювання конфлікту на основі збереження суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдови з наданням особливого гарантованого статусу Придністровському регіону у складі єдиної Молдови. Ця позиція знайшла одностайну підтримку усіх держав-членів ОБСЄ у заяві, схваленій, зокрема, за підсумками засідання міністрів закордонних справ ОБСЄ, що відбулося 5-6 грудня 2013 року у Києві під час головування України в Організації. 

Складна соціально-економічна ситуація в Придністров’ї, викликана штучною самоізоляцією, може бути вирішена не шляхом конфронтації за сумнівними сценаріями, а прийняттям європейського вибору, який запропоновано громадянам на обох берегах Дністра і який передбачає свободу пересування, модернізацію економіки, європейські стандарти безпеки і добробуту.

Україна підтверджує цю послідовну позицію та закликає всіх учасників переговорного процесу в рамках формату «5+2» уникати будь-яких кроків, що можуть негативно вплинути на переговори та дестабілізувати ситуацію в регіоні.

версія для друку