українська російська англійська
Мінагрополітики планує спроститити процедуру отримання карантинного сертифікату у сфері картоплярства та овочівництва
18.04.2014 | 12:54
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

17 квітня в Мінагрополітики відбулося засідання робочої групи щодо проблем, які існують у питаннях розмитнення та фітосанітарних процедур картоплі та овочевої продукції на державному кордоні України. До складу робочої групи увійшли представники міністерства, Держветфітослужби, департаменту митної справи Міністерства доходів і зборів, члени  Української асоціації виробників картоплі, члени корпорації «Укровочкартоплепром».

Представниками Української асоціації виробників картоплі було піднято питання необхідності спрощення порядку ввезення підкарантинних матеріалів із-за кордону та відміни карантинних сертифікатів на переміщення об’єктів регулювання у сфері рослин.

У ході дискусії представники Держветфітослужби аргументовано довели, що карантинний сертифікат як регулюючий документ є необхідним. Разом з тим визначили, що  наразі потрібно визначити одну норму отримання карантинного сертифікату, яка б стосувалася як дрібних, так і великих суб’єктів господарювання.

Представники Держветфітослужби також повідомили, що за минулий рік було оформлено 1 700 карантинних сертифікатів на картоплю по всій Україні. І запевнили, що на кордоні проблем у затримці вантажу немає, якщо є фітосанітарна експертиза.

Учасники робочої групи домовились найближчим часом спільно вирішити підняті проблемні питання.

 

версія для друку