українська російська англійська
Держфінінспекція попередила зайві втрати у сфері держзакупівель на 705 млн. грн.
22.04.2014 | 14:22
Прес-служба Державної фінансової інспекції

За результатами аналізу державних закупівель (без виходу на об’єкт контролю шляхом запиту документів) упродовж січня–березня 2014 року територіальні органи Держфінінспекції України попередили зайві втрати державних коштів у сфері держзакупівель на загальну суму 705,3 млн. грн.

Так, через виявлені фінансові порушення було скасовано конкурсні торги на загальну суму понад 657 млн. грн. Укладених договорів розірвано майже на 48 млн. грн.

Найвагоміші результати роботи із попередження зайвих втрат під час держзакупівель мають держфінінспекції в Луганській (313,8 млн. грн. або 44,6% втрат державних коштів від загальної суми), Житомирській (124,9 млн. грн. або 17,7%), Кіровоградській (77,7 млн. грн. або 11%) та Херсонській (55,6 млн. грн. або 7,9%) областях.

Як повідомлялося, для зменшення втручання в діяльність суб’єктів господарювання Держфінінспекція України запровадила підхід до планування контрольно-ревізійної роботи та відбору об’єктів контролю на підставі оцінки ризиків допущення фінансових порушень, моніторингу ризикових операцій, інформації зі ЗМІ, звернень громадян і телефону довіри Держфінінспекції України.

Довідково

За результатами аналізу державних закупівель і позапланових перевірок державних закупівель 2013 року територіальні органи Держфінінспекції України попередили зайві втрати на закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти на суму майже 1,9 млрд. грн. Зокрема, за рахунок скасування конкурсних торгів – на суму понад 723 млн. грн., та шляхом розірвання укладених договорів – на суму більш як 1,1 млрд. грн.

 

версія для друку